Андрій Рева про введення другого рівня пенсійної системи: Накопичити можна те, що є надлишком
На думку Андрія Реви, старт впровадження накопичувального рівня залежатиме від того, наскільки успішно в країні будуть вирішені відповідні проблеми, мова йде, зокрема, про темпи детінізації економіки. Однозначно, що після зростання рівня заробітної плати в Україні – а це є в планах і розрахунках Уряду – збільшаться і відрахування в бюджет, саме після цього можна буде вводити накопичувальний рівень. Адже з високої зарплати ці відрахування не будуть такими відчутними для людей, а отже не буде і причин ухилятися від сплати обов’язкових внесків.
Варто зазначити, що в солідарній системі відрахування до усіх необхідних фондів здійснює роботодавець; у накопичувальній – кожен платить за себе сам, зі свої зарплатні.
«Ми об’єктивно оцінюємо економічну ситуацію, і, я сподіваюсь на те, що впровадження другого рівня пенсійної системи можливо розпочати у 2021 році, - зазначає Міністр соціальної політики – саме у 2021 році зрівняється пенсійний вік для чоловіків і жінок. За нашими прогнозами, до того часу середня зарплата має вирости до 11 000 гривень. А за сприятливих умов, можливо, і більше. Тобто, сподіваюсь, у нас будуть усі передумови для введення накопичувального рівня пенсійного забезпечення».
Всі Реформи