Андрій Рева: Найголовніше завдання Міністерства, аби кожна гривня допомоги, виділена чорнобильцям, дійшла до тих, хто її дійсно потребує
Двадцять шостого квітня, в роковини чорнобильської трагедії, Міністр соціальної політики Андрій Рева взяв участь у нараді під головуванням Президента України Петра Порошенка на тему «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи та розвиток прилеглих територій».
У своїй промові Міністр акцентував увагу на значних масштабах трагедії, що торкнулася доль мільйонів людей, та нагадав про тих героїв, які зупинили смертельну загрозу ціною своїх життів та здоров’я.
«Внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС постраждало близько 5-ти мільйонів громадян, радіоактивно забрудненими стали майже 5 тисяч населених пунктів різних країн, у тому числі більше 2,2 мільйонів людей та більше 2-х тисяч населених пунктів – в Україні», - наголосив Міністр.
За його словами, найголовнішим пріоритетом діяльності Уряду є людина, а тому усі дії під час подолання наслідків чорнобильської катастрофи спрямовуються на її захист, який здійснюється сьогодні за трьома основними напрямами – соціальним, медичним і протирадіаційним.
«Сьогодні в Україні досить непроста економічна ситуація. І головне завдання Мінсоцполітики у цих обставинах – забезпечувати ефективний захист найуразливішим категоріям громадян, які найбільше потребують допомоги», - заявив Андрій Рева.
Урядовець також поінформував щодо існуючого стану справ із соціальної підтримки постраждалих внаслідок чорнобильської катастрофи.
Так, соціальна підтримка державою надається 1 млн 868 тис. 228 особам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, а Законом України „Про Державний бюджет України на 2018 рік” за бюджетною програмою „Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи” передбачено видатки у розмірі 1,919 млрд гривень.
Він також зазначив, що в порівняні з 2017 роком мінімальні розміри пенсій для осіб з інвалідністю - учасників ліквідації наслідків чорнобильської аварії І, ІІ та ІІІ групи збільшились в середньому на 500 грн та становлять відповідно 4 138,20 грн, 3 702,60 грн та 3 267 гривень.
Разом з тим, на сьогодні основою для найбільш ефективного руху у напрямку вирішення проблем чорнобильців є тісна взаємодія між владою та громадськими організаціями. Мінсоцполітики зацікавлено у такій співпраці, для цього створено консультативні ради та робочі групи, метою діяльності яких є врегулювання проблемних питань, пов’язаних із соціальним захистом постраждалих громадян.
«Керівництво Міністерства постійно зустрічається з представниками громадських організацій, які опікуються різними категоріями чорнобильців, стосовно пріоритетності врегулювання проблемних питань. Наш підхід до цього процесу чіткий і зрозумілий – метою має бути забезпечення соціальної справедливості з врахуванням наявних можливостей економіки. Отже, якщо дивитися реалістично, то найголовнішим завданням на даному етапі є максимально ефективне використання наявних коштів, щоби кожна гривня допомоги, виділена чорнобильцям, доходила до тих, хто її дійсно потребує. А також поступове підвищення соціальних стандартів у рамках тих можливостей, які надає нам економіка», - резюмував Андрій Рева.
Всі Головні новини