Мінсоцполітики розробляє новий інструмент державної підтримки дітей-сиріт: перший внесок на придбання житла
Міністерство соціальної політики працює над розробленням нової програми, яка збільшить можливості молоді з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, мати власне житло після виходу з сімейної форми виховання або інституційного закладу.
Про це зазначила Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович під час Першого форуму Доступної іпотеки.
Програма передбачатиме, що держава сплачуватиме перший внесок у разі, якщо молода людина планує придбати житло в іпотеку.
“В цій моделі важлива якість житла, партнерство з банками, готовність працювати з молоддю, яка не є «типовими» позичальниками. Ми будемо супроводжувати таких дітей, щоб навчити їх користуватися інструментами і не залишати наодинці з труднощами. Закликаю девелоперів долучатися — ми шукаємо партнерів, які готові разом із нами продумати інструмент, що допоможе цим людям отримати своє житло і відчути опору під ногами. Також закликаю банки бути гнучкими і готовими до нових підходів. А громади — ставати простором підтримки й можливостей”, — говорить Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
Діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, і особи з їх числа мають право на забезпечення житлом у разі, якщо вони не мають власного житла. До початку повномасштабного вторгнення в середньому за кошти бюджету щороку фінансувалось придбання житла для 500–600 людей. Таких темпів недостатньо, щоб забезпечити домівкою всіх, хто цього потребує. Наразі на квартирному обліку перебуває 42 тис. дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і осіб з їх числа.
Новий інструмент сприятиме розширенню можливостей молоді в Україні і формуватиме навички фінансової відповідальності.
Всі Захист сім'ї та дітей