Перейти до головного вмісту

Оксана Жолнович розповіла про впровадження послуги з формування життєстійкості на Міжвідомчій координаційній раді з питань охорони психічного здоров’я

29/11/2023

 

28 листопада пройшло останнє цьогоріч засідання МКР за участю Першої леді України Олени Зеленської, прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та представників міністерств і відомств, долучених до впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я.

Засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги людям, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України було присвячене підсумкам роботи у 2023 році у межах ініціативи Першої леді.

Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович презентувала проміжні результати експериментального проєкту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості. Наразі 24 громади вже є учасниками проєкту, на черзі – залучення ще 130 громад, а для 175 фахівців організовано навчання за трьома тренінговими програмами.

За даними соціологічного дослідження Gradus Research, всього 6% людей звертається по психологічну допомогу. Причиною, чому люди не звертаються по допомогу до фахівців, 40% називають страх не отримати чи втратити роботу, а понад третина людей каже, що це вплинуло б на репутацію на роботі. 

«Саме наша життєстійкість зараз визначає наше майбутнє. Дбати про свій психоемоційний стан сьогодні – це турбота про себе, про своїх близьких і, врешті, наш вклад у перемогу. Ми хочемо дати таку можливість кожному мешканцю громади. Хочемо запропонувати дієвий та доступний  інструмент, як долати щоденні виклики та протистояти стресу», - зауважила Оксана Жолнович.

Загалом учасниками Міжвідомчої координаційної ради стали 11 міністерств і відомств, кожне з яких презентувало власні кейси та проєкти в рамках Програми. Перша леді України Олена Зеленська підбила підсумки роботи МКР у 2023 році та наголосила:

«Не треба пояснювати, що психічне здоров’я наших людей – це і є та сама стійкість, українська стійкість, яка, з одного боку, стала легендою, а з іншого – її саму треба весь час підтримувати. Бо на ній все тримається».

Перша леді закликала міністерства та відомства зробити 2024 рік роком масштабування проєктів на місцях, так, щоб кожна з послуг у рамках Програми дійшла до кожного українця. 

Нагадуємо, що пріоритетними завданнями програми життєстійкості на наступний рік є залучення більшої кількості територіальних громад та надавачів послуги, створення 6-ти освітніх осередків, де надавачі зможуть постійно підвищувати свій рівень кваліфікації, а також забезпечення безперешкодного доступу до послуги максимальної кількості українців.

Більше деталей про проєкт та відповіді на усі ключові питання від представників громад читайте за лінком.

Також, щоп’ятниці будуть проходити  онлайн-консультації для потенційних надавачів послуги, де представники Мінсоцполітики та Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю відповідатимуть на усі запитання та розповідатимуть про  процедуру подання заявок на конкурс. Щоб долучитися до онлайн-консультацій, заповнюйте форму реєстрації.

Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я забезпечує Координаційний центр з психічного здоров'я Кабінету Міністрів України за експертного партнерства та підтримки ВООЗ. Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада  Кабінету Міністрів України.