Перші сім’ї ветеранів взяли участь у програмі соціального відновлення у Полтавській області
25/08/2023
Програма є частиною пілотного проєкту впровадження послуги соціальної адаптації, яку Мінсоцполітики реалізовує спільно з ОВА та громадами у Полтавській області.
В межах проєкту 15 сімей ветеранів взяли участь в тижневій програмі соціального відновлення. Програма була спрямована на формування довірливих стосунків у сім’ї та стабілізацію психоемоційного стану. Соціальне відновлення з сім'єю відбувалося під супроводом психологів, соціальних працівників та соціальних педагогів на базі санаторно-курортних закладів.
З процесом реалізації програми соціального відновлення родин ветеранів у Полтавській області ознайомилася Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.
“Про медицину та реабілітацію багато говорять - це очевидно. Зрозуміло, що робити з пораненням чи травмою - лікувати. Але далеко не всі розуміють, що треба відновлювати психологічний стан, емоційний стан, душевний та сімейний. Ці речі теж руйнуються - ми цього не бачимо, але ці травми подекуди глибші, ніж фізичні. Тому постає питання, як прийняти себе нового, як родині налаштувати новий побут і нове життя? У цьому потрібен фаховий соціальний супровід та підтримка”, - зазначила Оксана Жолнович.
Команда Мінсоцполітики сформувала програму відновлення та підготувала учасників для заїздів. Соціальні фахівці зосередили увагу на оцінці потреб сімей ветеранів, щоб запобігти ризику потрапити у складні життєві обставини. Гроші на соціальне відновлення виділили у межах регіональної обласної програми Полтавської ОВА.
“Полтавщина першою в Україні запровадила послугу з соціального відновлення ветеранів з інвалідністю разом із родинами: дружинами та дітьми. Перші сім’ї отримали такі послуги. Не тільки фізична, а й ментальна реабілітація дуже важлива, тому що нашим захисникам потрібно інтегруватися, соціалізуватися й почати жити новим життям. Саме така програма дозволяє як родинам, так і ветеранам це зробити”, - розповів голова Полтавської ОВА Дмитро Лунін.
Один із учасників проєкту розповів, що час проведений з сім’єю був для нього дуже цінним. “Відволікся від думок про війну. Відчув сильну психологічну підтримку, яка зараз потрібна. Важливо, що ця програма є сімейною, вона для об'єднання і зміцнення родини. Тривалий час я не бачився з сім'єю, тож зараз це все вдалося надолужити”, - поділився ветеран.
Його дружина додала, що час розлуки, коли дитина не бачить батька і сім'я була не разом, був дуже важким. Зараз завдяки проєкту для них настав період заспокоєння та переосмислення.
Програма соціального відновлення є частиною послуги соціальної адаптації для ветерана та його сім'ї на етапі повернення до умов цивільного життя, над якою зараз активно працює команда Мінсоцполітики.