Перейти до головного вмісту

Розвиток наставництва для дітей без батьківського піклування: відбувся тренінг для громадських організацій і центрів соцслужб

15/04/2025

Представники дев’яти обласних центрів соціальних служб і понад двадцяти громадських та благодійних організацій стали учасниками дводенного тренінгу “Об’єднані наставництвом” у Львові. Ці фахівці у своїх областях і громадах працюють над розвитком наставництва для дітей без батьківського піклування, які виховуються в закладах інституційного догляду.

“Стратегічне завдання держави — забезпечити право кожної дитини зростати в турботливій родині. Одночасно з цим ми маємо дбати про успішний старт в житті тих дітей, які поки залишаються в закладах. Навіть один значущий дорослий в житті дитини, яка зростає без сім’ї, здатен розширити її світогляд, дати їй впевненість і прищепити навички для успішного майбутнього. Саме такою людиною може стати наставник”, — говорить Ірина Постоловська, заступниця міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції.

Метою тренінгу стало підвищення спроможності команд і створення спільного розуміння ролей, етапів та механізмів реалізації програми наставництва. Також обговорили взаємодію між центрами соцслужб і неурядовими організаціями.

Учасники й учасниці працювали над головними компонентами програми — від залучення та підготовки наставників до взаємодобору пар, супроводу та супервізії наставників чи пари, взаємодії та міжсекторальної координації.

На тренінгу обговорили наступні кроки, які необхідно реалізувати учасникам програми “Обʼєднані Наставництвом”: рекрутинг потенційних наставників та підготовку до тренінгу для кандидатів у наставники.

Нагадаємо, що наставництво перебуває у фокусі державної політики. Зокрема план реалізації Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні передбачає розвиток наставництва як один з кроків для досягнення цілей цієї Стратегії.

Також Мінсоцполітики долучене до розроблення проєкту окремого закону про наставництво. Законопроєкт передбачає розширення категорій дітей і молоді, які зможуть отримати підтримку наставника: це діти та молодь з сімей, що опинились в складних життєвих обставинах; вагітні дівчата та молоді мами до 23 років, які потребують підтримки. За бажання підтримку наставника зможуть отримати і діти, що зростають в сімейних формах виховання.

Теги: