Перейти до головного вмісту

Протезування

Держава гарантує забезпечення високоякісними сучасними протезами та іншими засобами реабілітації. Одним із пріоритетних напрямів Мінсоцполітики є удосконалення механізмів їх безоплатного надання.


Ключові досягнення цього напряму:

  • забезпечення засобами реабілітації ще до встановлення інвалідності;
  • розширення переліку виробів підвищеної функціональності за новітніми технологіями, якими безоплатного забезпечуються військові;
  • забезпечення в окремих випадках військових високофункціональними протезами без попереднього проведення первинного протезування;
  • врегулювання питання дострокової заміни засобів реабілітації, пошкоджених або знищених внаслідок бойових дій;
  • спрощення механізму подання заяв про потребу в засобах реабілітації, а також розширення можливості подання заяви через соціального працівника закладу охорони здоров'я;
  • врегулювання питання зміни підприємства, яке припинило або не відновило свою роботу на період надзвичайного або воєнного стану;
  • спрощення механізму подання заяв для забезпечення засобами реабілітації, а також розширення можливості подання заяви через соціального працівника закладу охорони здоров'я;
  • підвищення граничних цін на засоби реабілітації та прирівняння цін на дитячі протези до дорослих, щоб забезпечити найякісніші комплектуючі.

Мета протезування та забезпечення іншими засобами реабілітації — відновлення втрачених функцій, адаптація до нових умов та повернення до активного соціального життя.

Сьогодні в Україні доступна безоплатна кваліфікована послуга з протезування та ортезування високофункціональними виробами з якісними комплектуючими, зокрема іноземного виробництва.

Протези, отримані за благодійні кошти, і, наприклад, виготовлені за кордоном, безоплатно ремонтуються та обслуговуються в Україні протягом усього строку їх експлуатації.

За можливості обирайте протезне підприємство якнайближче до місця проживання — для подальшого обслуговування і ремонту протезу важливий постійний зв’язок пацієнта з протезистом.


Протезування — це індивідуальний процес, на який впливає безліч факторів, такі як рівень ампутації, наявність супутніх захворювань чи ускладнень, рівень мобільності людини та її готовність до протезування. Вид протезу підбирається індивідуально з урахуванням стану здоров'я та функціональних можливостей пацієнта.


Окрім протезів, людина може потребувати додаткових засобів реабілітації, як-от крісло колісне, палиці або милиці. Держава пропонує широкий перелік допоміжних засобів реабілітації для облаштування житла, ванної кімнати, туалету, а також підйомників тощо.

Державна програма безоплатного протезування

Щоб безоплатно отримати протез або інший засіб реабілітації, ви можете подати онлайн-заяву через Соціальний портал Мінсоцполітики або Електронний кабінет особи з інвалідністю.


Письмову заяву можна подати незалежно від місця вашого проживання, звернувшись до однієї з найближчих установ у громаді:


Заяву також можна подати через працівника територіального відділення ФСЗОІ або через соціального працівника закладу, в якому отримуєте медичну або реабілітаційну допомогу.


Крім того, ви можете самостійно придбати призначений вам засіб реабілітації та отримати компенсацію за нього в межах граничних цін, встановлених на кожен виріб. Для військових граничні ціни збільшуються втричі (крім виробів підвищеної функціональності).


Мінсоцполітики розробило гнучкі механізми отримання такої послуги — із покроковою інструкцією подання заяви про потребу в ДЗР та іншими пов'язаними питаннями можна ознайомитися на спеціальній онлайн-платформі за посиланням.

Теги: