Перейти до головного вмісту

Партнерство

Міністерство соціальної політики України запрошує партнерів до співпраці у сфері соціального захисту

Мінсоцполітики відкрите до нових ініціатив та партнерств із українськими та міжнародними організаціями. Ми переконані, що об’єднання зусиль дозволить забезпечити допомогу тим, хто цього потребує найбільше, навіть у найскладніших умовах.

Запрошуємо долучитися до спільної місії — допомагати тим, хто цього потребує найбільше. Україна цінує кожну руку допомоги, кожен внесок у нашу спільну мету — забезпечити гідне життя для кожного. Ваша участь допоможе впроваджувати інноваційні рішення та зміцнювати місцеві громади.

Державний бюджет України у воєнний час спрямований передусім на забезпечення обороноздатності країни. Поряд із витратами на оборону, які закономірно є пріоритетними в умовах війни, другою за значущістю статтею видатків державного бюджету України є фінансування соціальної політики. Забезпечення соціального захисту населення відіграє критичну роль у збереженні стійкості суспільства.

Міністерство запрошує міжнародні організації долучатися до спільної роботи з метою відновлення та розвитку людського капіталу, а також спільного впровадження інноваційних програм соціального захисту. Разом ми можемо створити більш гнучку та стійку систему соціальної підтримки в Україні.

Віримо, що сьогоднішня соціальна сталість в Україні допоможе розв'язати глобальні виклики майбутнього — від зміни клімату до боротьби з нерівністю, створюючи нову хвилю розвитку для всієї Європи.

Разом ми можемо досягти більшого!

Для обговорення можливих напрямків співпраці, будь ласка, зв’яжіться з нами!


Як бізнес через програми корпоративної соціальної відповідальності може підтримати родини з дітьми

Кожній дитині потрібна родина. Це єдине середовище, в якому дитина гармонійно розвивається і отримує необхідні навички для подальшого дорослого життя.

Реформа системи догляду і підтримки дітей спрямована на те, щоб кожна дитина зростала в родині. А цього можна досягнути: 1) підсилюючи спроможність сімей виховувати дітей, щоб запобігти їхньому потраплянню в інституційні заклади і 2) розвиваючи сімейні форми виховання для тих дітей, які з тих чи інших причин не можуть зростати з біологічними батьками.

Програми корпоративної соціальної відповідальності бізнесу можуть підтримувати родини з дітьми на різних рівнях.

Рівень команди:
  • Бути в курсі життя своїх працівників. Вчасно помічати сигнали, що людина чи родина ризикує потрапити в складні життєві обставини, і вчасно підтримувати.
  • Створювати умови для роботи жінок з дітьми (гнучкий графік, кімнати догляду дітей, компенсація послуг няні від компанії). Фінансова незалежність жінки є, зокрема, превенцією домашнього насильства і асоціального способу життя дітей.
  • Популяризувати усиновлення серед працівників.
  • Запроваджувати програми підтримки працівників з дітьми.
  • Розвивати корпоративне наставництво — заохочувати працівників ставати наставниками дітей — вихованців інтернатів.
Рівень громади:
  • Підтримувати будівництво будинків для великих прийомних сімей (дитячих будинків сімейного типу), які приймають на виховання від 5 до 10 дітей без батьківського піклування.
  • Фінансувати ремонти в наявному житлі для ДБСТ і прийомних сімей.
  • Фінансувати розвиток соціальних послуг в громаді (зокрема ремонти приміщень, навчання працівників), адже соціальні послуги великою мірою запобігають тому, що батьки дітей з труднощами розвитку вимушено віддають їх в інституційні заклади.
  • Запроваджувати програми підтримки фахівців соціальної сфери, які супроводжують родини в складних ситуаціях і допомагають долати кризи.

Теги: