Про затвердження Переліку відомостей, що становлять службову інформацію в Міністерстві соціальної політики України
24/02/2022
М І Н І С Т Е Р С Т В О
СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
м. Київ
24.02.2022 № 111
Про затвердження Переліку відомостей, що становлять службову інформацію в Міністерстві соціальної політики України
Відповідно до законів України „Про інформацію” та „Про доступ до публічної інформації”, пункту 9 статті 2 Указу Президента України від 05.05.2011 № 547 „Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації” та постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 № 736 „Про затвердження Типової інструкції про порядок ведення обліку, зберігання, використання і знищення документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію”
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Перелік відомостей, що становлять службову інформацію в Міністерстві соціальної політики України, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства соціальної політики України від 11.09.2018 № 1322 „Про затвердження Переліку відомостей, що становлять службову інформацію в Міністерстві соціальної політики України”.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на державного секретаря Суярка С. М.
Міністр Марина ЛАЗЕБНА
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства соціальної
політики України
24.02.2022 № 111
ПЕРЕЛІК
відомостей, що становлять службову інформацію в Міністерстві соціальної політики України
1. Загальні положення
1.1. Цей Перелік розроблено на підставі вимог законів України „Про інформацію” та „Про доступ до публічної інформації”, пункту 9 статті 2 Указу Президента України від 05.05.2011 № 547 „Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації”, постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 № 736 „Про затвердження Типової інструкції про порядок ведення обліку, зберігання, використання і знищення документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію” та рішення комісії з питань роботи зі службовою інформацією Міністерства соціальної політики України від 23.02.2022 №1.
Службовою інформацією, що зазначена в Переліку, є відомості, якими володіє, користується або розпоряджається Мінсоцполітики.
1.2. Обмеження Переліку не поширюється на інформацію, правовий режим якої встановлено Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України (з питань статистики, екології, банківських операцій, податків тощо), і таку, приховування якої загрожує життю та здоров’ю людей.
1.3. Опублікування відомостей, зазначених у Переліку, дозволяється у виключних випадках за згодою Міністра соціальної політики України.
1.4. Дозволено відтворення відомостей, зазначених у Переліку, якщо вони раніше публікувалися у пресі.
1.5. При визначенні можливості відкритого опублікування матеріалу необхідно виходити із сукупності обмежень, які стосуються його змісту. Не допускається, щоб сукупність окремих відомостей призводила до розголошення інформації з обмеженим доступом.
1.6. Дозвіл на публікацію матеріалів з обмеженим доступом у пресі та інших засобах масової інформації оформлюється режимно-секретним підрозділом Мінсоцполітики.
1.7. Оброблення, зберігання, а також розмноження документів із грифом „Для службового користування” з використанням автоматизованих систем, копіювальної техніки дозволяється у приміщеннях, які атестовано із присвоєнням не нижче ніж 4 категорії.
Інформація з грифом „Для службового користування” в електронній формі зберігається тільки на електронних носіях інформації, які обліковуються в установленому порядку.
На зворотному боці останнього аркуша примірника документа, що залишається у справі, у нижньому лівому куті зазначають кількість надрукованих примірників, перелік номерів примірників з найменуванням адресатів (не більше ніж чотири); номер пункту цього Переліку або реквізити акта комісії з питань роботи зі службовою інформацією, згідно з якими інформацію віднесено до службової; назва та обліковий номер електронного носія інформації, або номер електронного носія інформації, або номер автоматизованого робочого місця, з якого друкувався документ, наприклад:
„Надруковано три примірники.
Прим. № 1 -Мін’юсту
Прим. № 2 - Мінфіну
Прим. № 3 - до справи № 02-10
Пункт 3.7 Переліку відомостей
АРМ, інвентарний номер 5”.
1.8. Вимоги Переліку підлягають безумовному виконанню всіма посадовими особами Мінсоцполітики.
2. Відомості з питань мобілізаційної підготовки та цивільного захисту
2.1. Відомості про стан мобілізаційної готовності Міністерства соціальної політики України.
2.2. Відомості про заходи мобілізаційної підготовки щодо:
фінансового, речового, медичного, харчового, технічного забезпечення на особливий період;
мобілізаційних завдань (замовлень) на виробництво продукції, виконання робіт, надання послуг в особливий період;
створення запасів нестандартного обладнання та устаткування на особливий період.
2.3. Відомості про організацію оповіщення керівників, їх збору, зв’язку з державними органами влади і управління мобілізацією, порядок переведення підприємств, установ та організацій сфери управління Мінсоцполітики на режим роботи в умовах особливого періоду;
2.4. Відомості про потребу в асигнуваннях і фактичні фінансові витрати на мобілізаційну підготовку Мінсоцполітики.
2.5. Відомості, що не становлять державної таємниці про довгострокові та річні програми мобілізаційної підготовки та складових мобілізаційного плану.
2.6. Відомості про показники з праці та кадрів, джерел забезпечення кадрами потреб Мінсоцполітики, підприємств, установ та закладів сфери управління Мінсоцполітики на особливий період.
2.7. Відомості, що не становлять державної таємниці, за окремими показниками основних заходів щодо організації в Мінсоцполітики і територіальних органах управління мобілізаційної підготовки та територіальної оборони.
2.8. Відомості щодо планування, організації, проведення заходів у сфері цивільного захисту на особливий період та щодо відповідної звітності.
2.9. Відомості про наявність, рух і технічний стан засобів індивідуального та колективного захисту, приладів радіаційної та хімічної розвідки.
2.10. Відомості про виділення будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів Збройним Силам України, іншим військовим формуванням в особливий період.
2.11. Відомості за окремими показниками про організацію функціонування та підготовки до використання за призначенням сховища матеріальних засобів.
2.12. Відомості про створення страхового фонду документації для забезпечення виробництва продукції, виконання робіт, надання послуг в особливий період.
2.13. Методичні матеріали з питань мобілізаційної підготовки підприємств, установ та організацій сфери управління Мінсоцполітики.
2.14 Відомості про заходи, передбачені для забезпечення сталого функціонування в особливий період підприємств, установ та організацій сфери управління Мінсоцполітики, яких не залучено до виконання визначених мобілізаційних завдань.
2.15. Відомості, що не становлять державної таємниці, про військовозобов’язаних та заброньованих Мінсоцполітики.
3. Службова інформація у сфері кадрового забезпечення та діяльності із запобігання та протидії корупції
3.1. Інформація про розроблення та зміст заходів щодо запобігання корупційним правопорушенням та відомості, про конкретні методи роботи за основними напрямами діяльності уповноваженого підрозділу Мінсоцполітики з питань запобігання та виявлення корупції.
3.2. Відомості, які зазначено в інформаційно-аналітичних та прогнозних матеріалах, складених уповноваженим підрозділом з питань запобігання та виявлення корупції Мінсоцполітики, та розголошення яких може завдати шкоди репутації або порушити права інших осіб.
3.3. Відомості, отримані в процесі службового розслідування (перевірки) щодо порушень антикорупційного законодавства до моменту прийняття рішення за результатами такого службового розслідування (перевірки).
3.4. Акти службових розслідувань стосовно особи, уповноваженої на виконання функцій держави, до подання на розгляд керівника органу, який прийняв рішення щодо проведення службового розслідування.
3.5. Інформація, що не становить державної таємниці, про результати спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, а також документи щодо її проведення.
3.6. Відомості, розголошення яких може завдати шкоди репутації або порушити права інших осіб, щодо взаємодії уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції Мінсоцполітики, зі спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції (органами прокуратури, Національної поліції, Національним антикорупційним бюро України, Національним агентством з питань запобігання корупції) та уповноваженими підрозділами з питань запобігання та виявлення корупції центральних органів виконавчої влади.
3.7. Відомості, отримані в процесі перевірки повідомлень фізичних та юридичних осіб та перевірки інформації, оприлюдненої у засобах масової інформації щодо порушень антикорупційного законодавства посадовими особами Мінсоцполітики, до прийняття рішення за результатами перевірки.
3.8. Відомості про вжиті організаційні заходи щодо порушень антикорупційного законодавства посадовими особами Мінсоцполітики та хід перевірки інформації, отриманої від спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції щодо причетності посадових осіб Мінсоцполітики до вчинення корупційних правопорушень.
4. Відомості про зв’язок
4.1. Відомості про об’єкти, засоби спеціального зв’язку, контрольно- вимірювальне обладнання та спеціальну техніку (їхні тактико-технічні характеристики, порядок використання), вимоги до умов експлуатації або виробництва, випробування, за допомогою яких відбувається оброблення службової інформації.
4.2. Зведені відомості, що не становлять державної таємниці, про канали зв’язку, траси, призначення, типи засобів зв’язку, їхню кількість і розміщення.
4.3. Відомості, що не становлять державної таємниці, за окремими показниками про організацію урядового та спеціального зв’язку.
4.4. Відомості, що не становлять державної таємниці, за окремими показниками про номенклатуру, кількість і характеристики технічних засобів, що використовуються у мережах чи комплексах урядового зв’язку або у спеціальних інформаційних та телекомунікаційних системах.
4.5. Відомості щодо встановлення, переустановлення і демонтаж телефонних апаратів урядового зв’язку, а також телефонні довідники, списки абонентів урядового зв’язку.
4.6. Відомості з питань забезпечення безпеки спеціального зв’язку.
4.7. Відомості щодо забезпечення керівництва урядовим зв’язком.
5. Інформація про співпрацю з іноземними державами
5.1. Відомості про проблемні питання співпраці з окремими країнами.
5.2. Відомості про проблемні питання діяльності міжнародних організацій, до яких входить Україна, стосовно третіх країн, що можуть ускладнити стосунки з цими третіми країнами.
5.3. Відомості, отримані під час офіційних контактів, щодо яких зарубіжним партнером установлено обмеження, яке відповідає грифу „Для службового користування”.
6. Відомості стосовно охорони інформації з обмеженим доступом
6.1. Відомості, що не становлять державної таємниці, пов’язані з розробленням, плануванням, проведенням і контролюванням заходів з охорони державної таємниці в Мінсоцполітики стосовно її фактичного стану, наявності недоліків в організації охорони державної таємниці стосовно конкретного суб’єкта режимно-секретної діяльності, володіння якими дає змогу забезпечити секретність.
6.2. Номенклатура посад працівників Мінсоцполітики, перебування на яких потребує оформлення допуску та доступу до державної таємниці.
6.3. Номенклатура секретних справ режимно-секретного підрозділу Мінсоцполітики.
6.4. Відомості, що не становлять державної таємниці та містяться в експертних висновках про наявність відомостей, що становлять державну таємницю, актах за результатами експертної оцінки, актах перегляду грифів секретності, протоколах засідань експертної комісії з питань таємниці щодо проведення експертизи, засекречування (перегляду) матеріальних носіїв секретної інформації.
6.5. Зведені відомості про заходи щодо охорони державної таємниці під час візитів іноземних делегацій, груп та окремих іноземців та звіти про їх виконання.
6.6. Листи, довідки, висновки та інші документи (в тому числі внутрівідомчі), підготовлені виконавцями секретних документів, з відомостями, що не становлять державної таємниці, але розголошення яких може завдати істотної шкоди національній безпеці, територіальній цілісності, громадському порядку, здоров’ю населення, репутації та правам інших осіб, призвести до розголошення конфіденційної інформації, порушень громадського порядку або вчинення злочинів тощо.
6.7. Зведені відомості про виїзд за кордон працівників, яким надано допуск та доступ до державної таємниці.
6.8. Відомості щодо облікової карти про надання допуску громадянину до державної таємниці та щодо мотивованого запиту до органу СБУ про його надання.
6.9. Відомості про тактико-технічні дані інженерно-технічних засобів охорони, систем-сигналізації, зміст заходів щодо пропускного та внутрішньо- об’єктового режиму.
6.10. Відомості про забезпечення режиму секретності в разі введення правового режиму воєнного або надзвичайного стану.
6.11. Звіти про стан забезпечення охорони державної таємниці.
6.12. Схеми розміщення місць зберігання таємних документів і виробів, а також технічних засобів, на яких оброблюється інформація з обмеженим доступом, порядок їх охорони та евакуації.
6.13. Узагальнені відомості про надання, скасування та переоформлення допуску (доступу тощо) до державної таємниці працівникам Мінсоцполітики.
6.14. Відомості про особливий режим діяльності, пов’язаної з державною таємницею.
6.15. Матеріали службових розслідувань щодо порушення режиму охорони державної таємниці.
6.16. Протоколи експертних комісій, акти перевірки перегляду грифів секретності, якщо відомості в них не становлять державної таємниці.
6.17. Матеріали та документи з категоріювання приміщень, в яких може опрацьовуватися інформація з обмеженим доступом.
6.18. Акти передачі секретних документів та документів для службового користування у разі зміни відповідальних працівників.
6.19. Відомості про організацію роботи із секретними документами, перевірку наявності матеріальних носіїв секретної інформації, особливості поводження з ними та знищення їх (без розкриття змісту закритих документів).
6.20. Відомості щодо реалізації обмежень доступу до категорованих приміщень та регулювання проходу і проїзду до цих приміщень.
7. Відомості стосовно технічного захисту інформації
7.1. Відомості за окремими показниками про планування, організацію заходів технічного захисту інформації, фактичний стан, наявність недоліків в організації технічного захисту службової інформації щодо окремого об’єкта інформаційної діяльності, інформаційної, телекомунікаційної, інформаційно- комунікаційної системи, в якому циркулює інформація з обмеженим доступом, володіння якими дає змогу ініціювати несанкціоновані дії щодо інформації, яка оброблюється на цих об’єктах чи системах.
7.2. Відомості за окремими показниками про зміст заходів, склад засобів комплексу технічного захисту (комплексної системи захисту), призначених для захисту інформації з обмеженим доступом на конкретному об’єкті інформаційної діяльності або в конкретній інформаційній, телекомунікаційній чи інформаційно - телекомунікаційній системі, а також зміст робіт, спрямованих на підвищення рівня технічного захисту інформації з обмеженим доступом.
7.3. Перелік інженерно-технічних засобів охорони, відомості про склад, технічні завдання на проведення робіт з технічного захисту інформації в Мінсоцполітики.
7.4. Відомості, що не становлять державної таємниці, про стан і склад апаратних та програмних засобів захисту інформації, про заходи забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту в системі Мінсоцполітики.
7.5. Відомості про параметри налаштування апаратного' обладнання та програмних засобів, використані при побудові телекомунікаційних мереж.
7.6. Відомості про побудову та принципи роботи елементів інформаційно-телекомунікаційних систем, призначених для передавання інформації за межі відповідної комп’ютерної мережі або для обміну інформацією між структурними підрозділами відкритими каналами зв’язку.
7.7. Відомості про структуру, топологію, технічні параметри телекомунікаційних мереж Мінсоцполітики.
7.8. Відомості про організацію, структуру, топологію, паролі доступу до баз даних інформаційних ресурсів (систем) Мінсоцполітики.
7.9. Відомості, що не становлять державної таємниці, про планування, організацію та аналіз заходів з оцінювання стану захищеності державних інформаційних ресурсів в інформаційних (автоматизованих), телекомунікаційних чи інформаційно-телекомунікаційних системах, а також результати цього оцінювання та результати державної експертизи у сфері технічного захисту інформації.
7.10. Відомості, що не становлять державної таємниці, про результати перевірок технічного захисту інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом, стосовно окремого об’єкта інформаційної діяльності, інформаційної (автоматизованої), телекомунікаційної чи інформаційно- телекомунікаційної системи.
7.11. Інформація про порядок виготовлення, облік та зберігання паролів, ключів та ідентифікаторів, які використовуються в комп’ютерних мережах, де обробляється інформація, в тому числі конфіденційна.
7.12. Модель загроз об’єкту інформаційної діяльності, якщо вона не містить відомостей, що становлять державну таємницю.
7.13. Інформація щодо результатів перевірок автоматизованої інформаційної системи (далі - АІС) або її елементів стосовно наявності уразливих місць та результатів усунення виявлених недоліків.
7.14. Алгоритми отримання, оброблення та зберігання інформації, реалізовані в автоматизованих системах Мінсоцполітики.
7.15. Відомості про виділені приміщення (акти категоріювання, акти обстеження приміщень, перелік виділених приміщень в Мінсоцполітики, список режимних об’єктів (виділених приміщень), що перебувають під охороною).
7.16. Інформація, яка містить відомості про обстеження та категоріювання об’єктів, у яких циркулює інформація, що становить державну таємницю.
7.17. Зведені відомості щодо інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем Мінсоцполітики.
8. Інформація щодо фінансово-господарської діяльності
8.1. Узагальнені відомості про видатки з відповідними розрахунками, які розголошують напрями заходів щодо забезпечення розвитку технічного та криптографічного захисту інформації, захисту державної таємниці.
8.2. Відомості про планові та фактичні напрями використання бюджетних коштів, показники витрат, ефективності використання бюджетних коштів, що розголошують напрями заходів щодо забезпечення побудови системи технічного та криптографічного захисту інформації.
8.3. Відомості, що не становлять державної таємниці, стосовно пропозицій щодо розподілу коштів, виділених на фінансування сховища матеріальних засобів Мінсоцполітики.
9. Відомості з питань організаційної роботи Мінсоцполітики
9.1. Матеріали та документи з грифом „Для службового користування”, надані у володіння, користування чи розпорядження Мінсоцполітики або організацій, установ і підприємств сфери управління Мінсоцполітики державними органами, організаціями, установами чи підприємствами України, а також документи Мінсоцполітики, що містять службову інформацію інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій.
9.2. Листи, довідки, висновки та інші матеріали, підготовлені виконавцями секретних документів, з відомостями, що не становлять державної таємниці, але розголошення яких може спричинити негативні наслідки у внутрішньополітичній, зовнішньополітичній, економічній, військовій, соціальній, гуманітарній, науково-технологічній, екологічній, інформаційній сферах та у сферах державної безпеки та безпеки Державного кордону.
9.3. Списки (довідники), що містять персональні дані з первинних джерел із зазначенням адрес проживання, номерів стаціонарних і мобільних телефонів працівників Мінсоцполітики.
9.4. Інформація, одержана конфіденційно, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою.