Перейти до головного вмісту

Реабілітація дітей з інвалідністю

Що потрібно знати?

Реабілітаційні послуги дітям з інвалідністю безоплатно надаються відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від від 27 березня 2019 р. № 309.


Що таке реабілітація?

Реабілітація осіб з інвалідністю - система медичних, психологічних, педагогічних, фізичних, професійних, трудових, фізкультурно-спортивних, соціально-побутових заходів, спрямованих на надання особам допомоги у відновленні та компенсації порушених або втрачених функцій організму для досягнення і підтримання соціальної та матеріальної незалежності, трудової адаптації та інтеграції в суспільство, а також забезпечення осіб з інвалідністю допоміжними засобами реабілітації і медичними виробами.

Реабілітаційні заходи - комплекс заходів, якими здійснюється реабілітація осіб з інвалідністю.


Як отримати реабілітаційні послуги?

Умова: потреба дитини з інвалідністю в реабілітаційних послугах має бути зазначена в її індивідуальній програмі реабілітації, яка видається лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров'я.

Яка вартість реабілітаційних послуг?

Реабілітаційні послуги надаються дітям з інвалідністю безоплатно.

Держава покриває реабілітацію дітей з інвалідністю в межах таких сум коштів на рік:

  • 16 тис. гривень - якщо за більшістю основних категорій життєдіяльності відповідно до індивідуальної програми реабілітації встановлено обмеження I та II ступеня;
  • 25 тис. гривень - якщо за більшістю основних категорій життєдіяльності відповідно до індивідуальної програми реабілітації встановлено обмеження III ступеня;
  • 24 тис. гривень - якщо дитина з інвалідністю є дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування і за більшістю основних категорій життєдіяльності відповідно до індивідуальної програми реабілітації їй встановлено обмеження I та II ступеня;
  • 37, 5 тис. гривень - якщо дитина з інвалідністю є дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування і за більшістю основних категорій життєдіяльності відповідно до індивідуальної програми реабілітації їй встановлено обмеження III ступеня.

Вартість реабілітаційних послуг в кожному конкретному випадку визначає реабілітаційний заклад. Якщо фактична вартість реабілітаційних послуг вища за суму коштів, яку покриває держава, різницю можна покрити за рахунок власних коштів або з інших джерел.

Зверніть увагу! Кошти, які виділяє держава на реабілітацію дітей з інвалідністю можуть бути частково використані під час надання реабілітаційних послуг на:

  • на харчування дитини з інвалідністю (якщо послуги надаються амбулаторно);
  • на проживання та харчування дитини з інвалідністю (якщо послуги надаються в стаціонарі)
  • на проживання та харчування одного з батьків чи законного представника дитини з інвалідністю, які супроводжують дитину під час отримання нею реабілітаційних послуг, або іншої супроводжуючої особи (якщо послуги надаються в стаціонарі);
  • вартість перевезення дитини з інвалідністю, яка потребує сторонньої допомоги, та одного з її батьків чи законного представника або супроводжуючої особи (перевезення забезпечується реабілітаційним закладом в межах адміністративно-територіальної одиниці, де він розташований: від транспортних вузлів (залізничний вокзал, автостанція) до закладу та у зворотному напрямку).

При цьому не менше ніж 60 % коштів, які виділяє держава, має бути використано безпосередньо на реабілітаційні послуги.


Теги: