Для розвитку реабілітації: Мінсоцполітики посилює співпрацю з проєктом «Реабілітація травм для України (TRUE)»
14/04/2025
Міністерство соціальної політики України та проєкт «Реабілітація травм для України (Trauma rehabilitation for Ukraine, TRUE)», що реалізується за підтримки Швейцарії, посилять співпрацю задля розвитку комплексного процесу реабілітації. Про це домовилися сторони під час спільної зустрічі, в якій взяли участь Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович та керівниця підрозділу Швейцарського центру міжнародного здоров’я, докторка Гелен Прайтерх.
Проєкт «Реабілітація травм війни для України (Trauma rehabilitation for Ukraine, TRUE)» стане логічним продовженням ініціативи «Реабілітація травм війни в Україні (РТВ)», яку БФ «Пацієнти України» реалізовує за підтримки Посольства Швейцарії з 2022 року. Проєкт було створено у відповідь на виклики повномасштабної війни та гостре зростання потреби у якісній реабілітації. Тепер він трансформується у довгострокову програму підтримки розвитку якісної та доступної системи реабілітації. У межах нового етапу сторони планують розширити напрями співпраці, зосереджуючи увагу на стратегічних пріоритетах.
«Нам важливо підійти комплексно до допомоги не тільки людині з інвалідністю, а й її сім'ї. Наприклад, ми прагнемо забезпечити повний цикл підтримки родини від народження дитини, коли виявляється потреба в реабілітації. Так ми створюємо екосистему турботи, забезпечуючи цілісну підтримку на всіх етапах. Перші кроки вже зроблено, але низка процесів ще потребують перегляду, переосмислення та пропозицій нових підходів. Саме тому підтримка наших партнерів є ключовою в реалізації таких змін», — сказала Оксана Жолнович, Міністерка соціальної політики України.
За словами Гелен Прайтерх, директорки проєкту «Реабілітація травм для України (Trauma rehabilitation for Ukraine, TRUE)» та керівниці підрозділу Швейцарського центру міжнародного здоров’я, зараз команда планує активності, орієнтуючись на нагальні потреби реабілітації України, а також на підтримку її подальшого розвитку. Реалізовуватимуть їх протягом наступних чотирьох років.
«Ми раді підтримати ініціативи, які сприяють позитивним змінам у сфері реабілітації. На цьому етапі для нас важливо обговорити потреби та виклики з стратегічними партнерами, серед яких Мінсоцполітики, щоб спільно визначити найефективніші шляхи підтримки», — наголосила Гелен Прайтерх.
Нагадаємо, що на Глобальному саміті з питань інвалідності (GDS25) презентували досвід України у реалізації ініціатив на підтримку людей з інвалідністю.
Довідково
Проєкт «Реабілітація травм війни для України» був започаткований у 2022 році. Спершу він мав на меті відповідати на ургентні виклики: забезпечити реабілітаційні відділення спроможної мережі сучасним обладнанням, навчати фахівців з реабілітації, інформувати пацієнтів. Згодом ініціатива розширилася, об’єднала професійні спільноти, державні інституції та міжнародних партнерів — і почала системно підходити до розвитку сфери, розбудовуючи стійку систему реабілітації в Україні через зміну політик, об’єднуючи міжнародний досвід і найкращі українські практики. Тепер ініціатива переходить на новий рівень — TRUE стане платформою для комплексної, міжвідомчої та багаторічної роботи над розвитком цієї системи. Ініціатива реалізується Благодійним фондом «Пацієнти України» за підтримки Швейцарії, представленої Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва (SDC). Ініціативу також підтримують Європейський Союз,Nova Ukraine, Світовий банк, Міжнародна організація з міграції, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ), Бельгійське агентство з розвитку Enabel.
Теги: