Перейти до головного вмісту

Фокус на інклюзії та ринку праці: відбулася Міжнародна конференція стейкхолдерів Стратегії ЄС для Дунайського регіону

14/05/2025

12-13 травня 2025 року відбулася 13-та Міжнародна конференція стейкхолдерів Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону пріоритетного напряму 9. Україна вдруге стала співорганізатором конференції, яка цьогоріч відбулася під гаслом: «До інноваційного, стійкого та інклюзивного Дунайського регіону через єдність і співпрацю».

Захід об’єднав в онлайн-форматі представників урядів, соціальних партнерів, громадянського суспільства, міжнародних організацій, освітніх та наукових установ з країн Дунайського регіону: Австрії , Німеччини, Румунії, Чехії, Угорщини, України, Словаччини, Сербії, Хорватії, Болгарії, Чорногорії, Молдови, а також представників від Європейської Комісії.

Під час відкриття заходу заступниця Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Ірина Постоловська висловила подяку європейським партнерам за безумовну підтримку України та українців, які через військову агресію росії проти України були змушені покинути свої домівки та переміститися на територію країн Європейського Союзу. А також наголосила на важливості розбудови інклюзивного та соціально справедливого ринку праці.

«Попри складну ситуацію, ми вже думаємо про відбудову нашої країни та приділяємо значну увагу розвитку людського капіталу. Ми розуміємо, що нам потрібна зважена інклюзивна політика, зокрема й у сфері деінституціоналізації догляду за дітьми, літніми людьми та особами з інвалідністю, спрямована на покращення умов для їхнього догляду, а також залучення усіх продуктивних сил для розвитку і відновлення національної економіки», - зазначила Ірина Постоловська.

Серед ключових пріоритетів Мінсоцполітики вона назвала:

  • розвиток соціальних послуг у громадах;
  • інституційні зміни в системі догляду за дітьми, літніми людьми та людьми з інвалідністю;
  • підготовку до відновлення та розвиток людського капіталу;
  • реалізацію Стратегії демографічного розвитку України до 2040 року;
  • реформу політики працевлаштування людей з інвалідністю.

Окремо Ірина Постоловська представила новий євроінтеграційний закон № 4219-IX, який набуде чинності у січні 2026 року. Закон передбачає низку механізмів для формування інклюзивного середовища відповідно до європейських стандартів та забезпечення рівного доступу до працевлаштування для людей з інвалідністю: професійну адаптацію, соціальний супровід, фінансування облаштування робочих місць, підтримку соціального підприємництва, а також альтернативу між прямим працевлаштуванням або сплатою цільового внеску.

Конференція стала платформою для обміну досвідом між стейкхолдерами, формування ініціатив та координації щодо майбутніх проєктів в межах реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону. А також важливим інструментом в процесі інтеграції України до Європейського Союзу.

Довідково:

Стратегія ЄС для Дунайського регіону спрямована на забезпечення інфраструктурного, екологічного, соціально-економічного, інституційного розвитку регіону. Стратегією передбачено співпрацю в рамках 11 пріоритетних напрямків, для реалізації яких створено 12 Керівних груп. Мінсоцполітики, МОН, Мінекономіки є уповноваженими представниками від України в Пріоритетному напрямі 9 «Інвестиції в освіту і перепідготовку», до якого, зокрема, відносяться питання підвищення рівня зайнятості, розвиток інклюзивного ринку праці, створення ефективних освітніх систем.


Теги: