Перейти до головного вмісту

Майже 100 фахівців соцсфери пройшли навчання для ефективної роботи в ЄІССС

10/04/2025

Стартувала серія семінарів про Єдину інформаційну систему соціальної сфери (ЄІССС), мета якого — ознайомити фахівців соціальної сфери з останніми оновленнями системи. Таке навчання проводить команда Мінсоцполітики та ДП «ІОЦ Мінсоцполітики України» за підтримки Всесвітньої продовольчої програми ООН (ВПП).

Перший навчальний семінар «ЄІССС: оптимізація роботи та нові можливості» відбувся у Львові та охопив 98 представників органів соціального захисту населення (ОСЗН) 7 регіонів — Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької та Волинської областей. Він пройшов в інтерактивному форматі, що дало можливість учасникам обмінятися практичним досвідом та обговорити ключові питання.

Так, у межах семінару учасники зосередилися на:

  • процедурі подання звернень, призначення, виплат та формування звітності щодо державних соціальних допомог;
  • перевагах функціоналу електронного кейс-менеджменту (цифровий інструмент «Ведення випадку»);
  • особливості роботи з HelpPortal — системою обробки звернень користувачів ЄІССС.

Крім того, учасники обговорили нововведення, що стосується подання заяв про забезпечення допоміжними засобами реабілітації (ДЗР). Як відомо, 1 січня 2025 року відповідний сервіс запрацював на Соціальному порталі Мінсоцполітики — soc.gov.ua. Тоді ж у працівників ОСЗН з'явилася можливість вносити інформацію та одразу реєструвати таке звернення в ЄІССС.

«Усі, кому призначений засіб реабілітації, можуть не лише подати заяву онлайн, а й бути впевненими, що на місцях, у найближчому ОСЗН або ЦНАП, їхній запит буде розглянуто оперативно та без затримок. Це стає можливим завдяки роботі фахівців в ЄІССС, яка насамперед спрощує процес обробки таких заяв та покращує взаємодію між усіма залученими сторонами», — сказала Олена Кульчицька, радниця Міністра соціальної політики.

Наступний семінар для фахівців проведуть у Рівному — планується, що серед учасників будуть представники ОСЗН Рівненської, Житомирської, Черкаської, Вінницької, Миколаївської, Одеської та Кіровоградської областей.

Нагадаємо, що на Сумщині пройшла серія 5 тренінгів щодо функціоналу електронного кейс-менеджменту, до якої долучилися 125 фахівців соціальної сфери регіону.

Теги: