Перейти до головного вмісту

Наша мета — щонайшвидше і якісніше впровадити європейські стандарти соціального захисту, — Анна Сергєєва

11/07/2022

 

Міністерство соціальної політики розпочало переговори з Європейським парламентом щодо координації національної системи соціального захисту з системами країн ЄС.

Зокрема, обговорили ключові точки, у яких здійснюється координація систем соцзахисту у країнах-членах Європейського Союзу, та питання, які залишаються предметом регулювання виключно національних законодавств.

Окрему увагу приділили Регламенту ЄС № 883, який системно врегульовує ці питання та охоплює всі сфери соціального забезпечення.

«Нам важливо розуміти точно і детально, що можна зробити швидко, в яких моментах найближчим часом можна зміцнити соціальний захист українців, які перебувають в країнах-членах ЄС, поширивши на них дію цього регламенту, без укладення двосторонніх угод про соціальний захист або внесення змін до вже укладених таких угод. Також важливо виділити та пріоретизувати питання, які потребують внесення змін до нашого національного законодавства та імплементації певних європейських регуляцій. Якщо ми це розпочнемо вже зараз, то це стане фактичною поступовою інтеграцією до ЄС в соціальній сфері ще до набуття Україною статусу країни-члена ЄС. Наша мета - щонайшвидше забезпечити для українців гарантії, рівні можливості та свободу пересування, які надають універсальні стандарти координації соціального захисту в європейському просторі», — резюмувала після зустрічі Анна Сергєєва, заступниця Міністра соціальної політики з питань євроінтеграції.

Регламент ЄС № 883 покликаний полегшити реалізацію громадянами свого права на вільне пересування в ЄС для навчання, відпочинку або робочих поїздок і гарантує їм право на соціальний захист. Мінсоцполітики опрацьовує з європейськими партнерами можливість поширити дію регламенту на українців, які вимушено перемістились на територію ЄС.