Оксана Жолнович: «Цього року держава планує закупити 120 будинків для великих прийомних родин, 50 з них - для новостворених”
16/05/2025
Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповіла про ключові напрями державної підтримки дітей, які залишилися без батьків чи батьківського піклування, та необхідні кроки для розвитку сімейних форм виховання.
«Для нас надзвичайно важливо, щоб кожна дитина виховувалась у родині. Якщо дитина втрачає рідних, ми маємо зробити все належне, щоб були люди, які відкриють для неї дім і серце», – наголосила очільниця Міністерства соціальної політики.
Оксана Жолнович зазначила, що держава підтримує і розвиває різні форми сімейного виховання. Зокрема, цього року за кошти державної субвенції з ініціативи Мінсоцполітики заплановано закупити 120 будинків для великих прийомних родин, з них 50 — для новостворених. Для них держава закуповує житло, адже виховання п’яти і більше дітей потребує відповідної житлової площі.
Держава ретельно контролює процес відбору батьків. Кандидати проходять навчання, медичні обстеження, аналізуються умови проживання та сімейні взаємини. Такий багаторівневий підхід дозволяє уникнути ризиків та гарантує безпечне середовище для дитини.
Сьогодні в інтернатних закладах перебуває 3 800 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Більшість таких дітей проживають під опікою рідних: бабусь, дідусів чи інших родичів. Саме тому Міністерство соціальної політики минулого року запровадило виплату «Дитина не одна», яка дозволяє родичам одразу брати дитину до себе, отримуючи необхідну фінансову підтримку, поки тривають юридичні процеси.
«Ми працюємо над тим, щоб мінімізувати кількість інтернатів, а діти зростали у сімейному середовищі. Навіть якщо це не рідна сім’я, а соціальна квартира з вихователем, що важливо, наприклад для підлітків, які стали сиротами: аби вони отримали досвід звичайного життя - готувати їжу, самостійно приймати рішення, розвиватися», – пояснила міністерка.
Оксана Жолнович також наголосила на необхідності комплексного підходу до підтримки родин із дітьми: «Ми переглядаємо весь шлях підтримки материнства і дитинства — від народження і до 18 років. Важливо не лише одноразово підтримати родину, а забезпечити системність — доступ до дитячих садочків, шкіл, житла, можливість жінці не випасти з ринку праці».
Серед актуальних форм підтримки — допомога при народженні дитини, «пакунок малюка» або його грошова компенсація, програма «муніципальна няня», субсидії на житлово-комунальні послуги, виплати на дітей у прийомних родинах.
Детальніше – у відео за посиланням.
Теги: