Перейти до головного вмісту

Проєкт малих грантів – це приклад вдалої синергії держави, суспільства і міжнародних партнерів для допомоги конкретним родинам, – Оксана Жолнович

27/03/2025

Системна якісна підтримка у громадах для родин з дітьми та надання послуги раннього втручання стануть доступнішими завдяки Проєкту надання фінансової допомоги у вигляді малих грантів.

Презентація проєкту відбулася у Києві за участю Міністерки соціальної політики Оксани Жолнович, керівниці напрямку «Соціальне відновлення та інклюзія» Посольства Великої Британії в Україні Рейчел Кін, керівниці секції захисту прав дітей Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Джин Чой та голови Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ірини Тулякової.

Учасники заходу розповіли надавачам послуг деталі проєкту, проаналізували необхідний пакет документів та умови участі в конкурсі. Захід проходив в онлайн та оффлайн форматі, щоб охочі з усієї України могли долучитися до презентації.

Оксана Жолнович наголосила, що у контексті реформ соціальних послуг допомога в громадах у вигляді малих грантів – це великий прорив у співпраці між громадянським суспільством, громадами, державою та міжнародними партнерами.

«Міжнародні партнери тривалий час надають підтримку у сфері соціальних послуг, але саме проведення конкурсу грантів стало першою всеохоплюючою організацією процесів, коли не лише враховані інтереси держави, громад, але зусилля спрямовані на те, щоб вирішити проблему конкретної родини», – сказала Міністерка соціальної політики.

Вона також зазначила, що розвиток соціальних послуг і послуги раннього втручання в громадах запобігає потраплянню дітей до інституційних закладів і є одним з напрямів реалізації Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні. Крім того, надання комплексної послуги з формування життєстійкості – це підтримка для кожної і кожного, хто опинився у складній ситуації.

За результатами конкурсу понад 100 надавачів соціальних послуг у 261 громаді отримають кошти на надання послуг та посилення своєї спроможності як надавачів соціальних послуг, зокрема:

  • Формування життєстійкості дітей та їхніх сімей;
  • Денного догляду для дітей з інвалідністю (підгрупи А);
  • Супроводу під час інклюзивного навчання;
  • Тимчасового відпочинку для батьків, які доглядають дітей з інвалідністю;
  • Соціального супроводу сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах;
  • Транзитного підтриманого проживання для дітей-сиріт та осіб, позбавлених батьківського піклування;
  • Раннього втручання.

Максимальна сума гранту – 60 000 доларів США.

Своєю чергою Рейчел Кін, керівниця напрямку «Соціальне відновлення та інклюзія» Посольства Великої Британії в Україні сказала, що Сполучене Королівство раде можливості підтримати покращення системи надання соціальних послуг в Україні, особливо в час повномасштабного вторгнення росії, коли питання підтримки вразливих груп населення, а особливо родин з дітьми, стоїть особливо гостро. Представниця посольства зазначила, що співпраця в сфері соціального захисту є одним із напрямів співпраці між Україною та Британією відповідно до Угоди про сторічне партнерство, підписаної лідерами двох країн у січні цього року.

Керівниця відділу захисту дітей ЮНІСЕФ в Україні Джин Чой підкреслила, що проєкт, спрямований на створення гнучких механізмів підтримки через цільове залучення соціальних служб, базується на потребах і ретельному оцінюванні. Механізм малих грантів, заснований на міжнародному та національному досвіді, сприяє синергії спільних зусиль та має потужний потенціал для масштабування. Поєднуючи інституційну стабільність держави з досвідом національного громадянського суспільства, ця модель стимулюватиме міжгалузеву співпрацю та новий партнерський підхід, який сприятиме покращенню соціальних послуг для дітей та сімей, одночасно підтримуючи інтеграцію ОГС у систему надання послуг.

Варто зазначити, що Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю вже здійснив відбір громад для участі в проєкті. Найближчим часом буде оголошено конкурс для надавачів соціальних послуг. До участі запрошуються громадські організації та благодійні фонди, а також юридичні та фізичні особи, які внесені до Реєстру надавачів соціальних послуг.

Детальну інформацію можна знайти за посиланням – https://bit.ly/4l4T1nf

Нагадаємо, вперше в історії надання соціальних послуг в Україні для впровадження проєкту застосовується практика залучення Наглядової ради, до якої увійшли представники органів державної влади, міжнародних організацій та громадянського суспільства. Зокрема, серед членів Наглядової ради – Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович, генеральний директор Фонду захисту осіб з інвалідністю Віталій Музиченко, голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Мунір Мамедзаде, представники Посольства Великої Британії в Україні, громадських організацій.

Цей проект став можливим завдяки підтримці Уряду Великої Британії в рамках проєкту «Соціальний захист для інклюзії, стійкості, інновацій та трансформації (SPIRIT)», що реалізується Міністерством соціальної політики України у співпраці з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю та ЮНІСЕФ Україна з адміністрування ІСАР Єднання.

Зміст не обов’язково відображає погляди Уряду Великої Британії, Уряду України, ЮНІСЕФ, Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Теги: