Тергромади Черкащини отримали можливість набути нові знання і навички з питань адміністрування соціального захисту
11/02/2022
Мінсоцполітики за підтримки Світового банку продовжує реалізацію третього етапу навчальних заходів для фахівців соціального захисту населення та захисту прав дітей територіальних громад.
Черкаський регіональний онлайн-семінар-тренінг «Сучасні підходи до адміністрування соціального захисту на рівні територіальних громад» відбувся 9-10 лютого 2022 року та зібрав понад 160 представників територіальних громад, структурних підрозділів з питань соціального захисту населення обласної та районних державних адміністрацій, служби у справах дітей облдержадміністрації, обласного центру соціальних служб, Головного управління Нацсоцслужби у Черкаській області.
Директор Департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА Руслан Чикало у вступному слові висловив вдячність Мінсоцполітики та Світовому банку за організацію подібних навчальних заходів та, зокрема, зазначив: «Сьогодні ми всі усвідомлюємо важливість створення дієвої системи соціального захисту на місцях. Тому я щиро вірю, що подібні заходи конче необхідні, адже вони дають можливість обмінятися досвідом з колегами, покращити особисті знання та швидко отримати відповіді на свої запитання».
Заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко під час свого виступу зробив наголос на необхідності упровадження на рівні громад саме інтегрованої моделі соціального захисту, за якої ключову роль мають відігравати соціальні послуги, спрямовані на подолання першопричин та виведення особи чи сім’ї зі складних життєвих обставин. «Задля створення такої моделі необхідний комплексний підхід та системна взаємодія між різними суб’єктами, включаючи територіальні громади, центри зайнятості, органи соціального захисту, причому не тільки місцевого, але й регіонального рівня»,- наголосив Віталій Музиченко.
У своєму виступі керівник експертної групи з питань адміністрування соціальних програм Директорату адресної соціальної підтримки населення та розвитку соціального інспектування Мінсоцполітики Любов Черська зосередила увагу на впровадженні електронних сервісів в Черкаській області та важливості повноцінного переходу на електронний документообіг на всіх рівнях. Також спікерка зазначила: «Наразі у громадах Черкаської області використовуються різні організаційні моделі, проте важливо, щоб система фронт-офісів була максимально наближена до людини. Питання посилення їх кадрового складу є дуже актуальним та важливим елементом реалізації оптимального механізму адміністрування надання соціальної підтримки населенню. Головне завдання – запровадити систему, в якій людина максимально у стислі терміни зможе отримати допомогу від держави, а механізм комунікації на всіх рівнях буде зручним та оперативним».
Генеральний директор Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей Руслан Колбаса звернув свою увагу на важливість організації захисту прав дітей на рівні громади в сучасних умовах децентралізації та, зокрема, зазначив: «Під час децентралізації керівництво територіальних громад має усвідомлювати власну роль і місію щодо забезпечення захисту прав дітей та розвитку соціальних послуг. Питання виявлення дітей в складних життєвих обставинах залишається первинним на сьогодні. В період, коли відбувається децентралізація, на рівні територіальної громади потрібно підтримувати кожну дитину, яка може бути не в сім’ї. Адже доля цих дітей залежить виключно від того, як ви організуєте роботу на місцях».
Протягом двох днів семінару учасники мали можливість покращити свої знання та навички щодо використання автоматизованої системи надання адміністративних послуг соціального характеру, а також з питань адміністрування надання соціальних послуг та захисту прав дітей. Зокрема, в ході практичного заняття з планування й організації розвитку соціальних послуг та забезпечення прав дітей учасники разом із досвідченими тренерами визначили необхідні соціальні послуги для кожної вразливої групи населення, потенційних надавачів цих послуг та джерела й методи їх фінансування.
Надихаючим для учасників семінару виявився досвід організації соціального захисту в громаді, яким поділилися представники Білозірської сільської, Золотоніської міської та Чигиринської міської тергромад Черкаської області.
В ході семінару учасники мали можливість отримати відповіді на свої запитання від представників Мінсоцполітики. Фахівців Черкаської області найбільше цікавили питання стосовно специфіки роботи в ПК «Соціальна громада».
Навчальний захід отримав виключно позитивні відгуки від учасників, які відзначали важливість та актуальність питань, що розглядалися.
Теги: