Перейти до головного вмісту

Всесвітня продовольча програма ООН підтримує цифровізацію соціальної сфери в Україні в контексті автоматизації соціального захисту ВПО

10/10/2022

 

 

Мінсоцполітики та Всесвітня продовольча програма ООН уклали договір щодо фінансування з боку ВПП ООН модернізації Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС) для централізованої технології автоматизації процесів соціального захисту внутрішньо переміщених осіб.

“Завдяки благодійній фінансовій допомозі Всесвітньої продовольчої програми ООН, Мінсоцполітики отримає від розробників необхідне програмне забезпечення, модернізацію ЄІССС, що забезпечує централізоване призначення, нарахування та виплати для ВПО. 

Таким чином внутрішні переселенці у будь-якому регіональному управлінні соціального захисту зможуть: швидко змінити у довідці ВПО неактуальне місце проживання; виправити помилкові чи некоректні дані у заяві на отримання довідки ВПО; з’ясувати й усунути причину затримки допомоги на проживання. А також управління соцзахисту, за потреби, будуть передавати електронні справи - діє paperless. 

Вдячний за підтримку нашим міжнародним партнерам - разом цифрувізуємо соціальну сферу, робимо соціальні послуги зручними та безбар’єрними”, - зазначив Костянтин Кошеленко заступник Міністра соціальної політики України  з питань цифрового розвитку, цифрових  трансформацій і цифровізації.

Костянтин Кошеленко висловив щиру вдячність ВПП ООН за зусилля підтримати понад 2 мільйони українців багатоцільовою грошовою допомогою, в тому числі через гуманітарну платформу єДопомога.

“Я радий розширити наше партнерство з Міністерством соціальної політики та взяти на себе зобов’язання інвестувати у підзвітність, ефективність та інституційну спроможність.

Сильніша та розширена національна система соціального захисту означає, що ми можемо краще усувати прогалини в охопленнях та задовольняти потреби найбільш уразливих українців, які постраждали від цієї війни. ВПП ООН залишається в Україні стільки, скільки це буде потрібно. Це повністю відповідає стратегії виходу ВПП”, - зазначив Метью Голлінгворт,  уповноважений представник і регіональний директор ВПП.

Нагадуємо, ЄІССС надасть можливість кожному громадянину, який потребує соціальної підтримки, швидко отримати будь-який вид допомоги через фронт-офіс у територіальній громаді та ЦНАПі, або через електронні сервіси Порталу «Дія». ЄІССС є важливою складовою у забезпеченні успішної цифровізації соціальної сфери.

Саме завдяки підтримці Всесвітньої продовольчої програми ООН стає можливим автоматичне призначення, нарахування та централізована виплата допомог ВПО, що допоможе зменшити навантаження на працівників соціальної сфери в регіонах, зробити ефективним адміністрування соціальних виплат в державі, зменшить час оформлення послуги, покращить контроль за відповідними процесами та посилить захист персональних даних, що призведе до загального підвищення стійкості соціальної сфери в кризових умовах.