Пріорітизуємо ставлення до гендерної рівності та потреб жінок у всіх сферах суспільства: Ірина Постоловська взяла участь в Ukraine Recovery Conference
13/06/2024
Гендерна рівність та розширення прав і можливостей жінок визнані на глобальному рівні як пріоритети для досягнення сталого розвитку. Попри триваючу війну Україна робить все можливе, щоб забезпечити рівні можливості для жінок у всіх сферах суспільства, включаючи освіту, охорону здоров'я, соціальну підтримку, підприємництво та політику.
Про це йшлося сьогодні, 12 червня на тематичній панельній дискусії «Гендерна інтеграція та жіноче лідерство: Забезпечення гендерно-чутливого та інклюзивного відновлення для України», що відбулась в рамках Ukraine Recovery Conference.
«Жіноче лідерство є неодмінною частиною відновлення України. Повномасштабне вторгнення російських військ в Україну продовжує непропорційно впливати на жінок і дівчат. Вони стикаються з новими викликами та вимушені перебирати на себе нові зобов’язання. Попри те, що жінки беруть на себе відповідальність та лідерство під час війни у багатьох сферах – економіці, бізнесі, обороні країни, волонтерстві, громадській діяльності, перешкоди для їхньої волі у формальному прийнятті рішень все одно залишаються. Тому Міністерство пріорітизує розв'язання цих проблем…», - зазначила заступниця Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції, Ірина Постоловська.
У дискусії взяла участь Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко. Вона звернула увагу присутніх на важливу роль Мінсоцполітики у формуванні та реалізації гендерної політики в цілому.
Також участь прийняли: лауреатка Нобелівської премії миру Олександра Матвійчук, заступниця виконавчого директора ООН Жінки Кірсі Маді, директорка зі стратегічного розвитку Міжнародного благодійного фонду «Український жіночий фонд» Наталія Карбовська, заступник Міністра закордонних справ Канади Александр Левек та головна виконавча директорка Horizon Capital Олена Кошарна.
У фокусі уваги цьогорічної конференції є соціальне відновлення та розвиток людського капіталу. У цьому аспекті питання прискорення досягнення гендерної рівності та розширення прав і можливостей усіх жінок і дівчат шляхом подолання бідності, зміцнення інституцій і фінансування з урахуванням гендерного підходу є головним.
На полях Ukraine Recovery Conference було започатковано Альянс за гендерно чутливе та інклюзивне відновлення, який є спільною ініціативою урядів, міжнародних організацій, громадянського суспільства та бізнес-спільноти з метою просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в Україні. Він працюватиме в синергії з Платформою гендерного мейнстрімінгу та інклюзивного відновлення.
Створення Альянсу відбулось за ініціативи віцепрем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної разом з урядами країн-партнерів, ООН Жінки в Україні, Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ), Кабінетом Міністрів України, та представниками бізнес-спільноти, яка просуватиме гендерну рівність та розширення прав і можливостей жінок в Україні у процесі відновлення.
«Альянс за гендерно чутливе та інклюзивне відновлення - це важливий крок для забезпечення міжнародної підтримки щодо розширення прав і можливостей жінок та забезпечення гендерного мейнсримінгу у процесі відновлення , - додала Ірина Постоловська.