Життєстійкість
Формування життєстійкості - пілотний проєкт Міністерства соціальної політики в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” за ініціативи Першої леді Олени Зеленської. Він передбачає створення у громадах Центрів життєстійкості, де кожна людина безкоштовно може отримати психосоціальну підтримку.
Мета проєкту – підтримати психічне здоров’я людей, знизити рівень стресу та тривожності серед населення громад; допомогти адаптуватися до нових умов життя та кризових ситуацій; навчити учасників проєкту техніками стресостійкості та попередження психологічної травматизації; створити дієві механізми забезпечення соціальними послугами у Центрах життєстійкості; зміцнити волонтерський рух та підвищити соціальну згуртованість громади.
Центр життєстійкості - дружній, безбар’єрний простір, куди може звернутися кожен житель громади і отримати підтримку психолога, або проконсультуватися з фахівцем соціальної роботи.
Нормативно-правові акти
Процес надання послуги регулюється постановою Кабміну №1049 Про реалізацію експериментального проекту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості
Організація роботи Центрів життєстійкості регулюється постановою Кабміну №83 Про організацію діяльності та забезпечення функціонування Центрів життєстійкості
Напрями роботи Центрів життєстійкості:
Терміни реалізації
У форматі експериментального проєкт працюватиме до кінця 2025 року за кошти бюджетної програми 2501370 (Розвиток системи соціальних послуг).
Відповідальні органи
Координатор проєкту – Міністерство соціальної політики України. Проєкт реалізовується у співпраці з Нацсоцслужбою , Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю, органами місцевого самоврядування та надавачами соціальних послуг.
Контактна інформація
- Для представників територіальних громад: +380 95 182 00 55, Людмила Передерей (консультантка із залучення громад).
- Для представників надавачів соцпослуг: Vidbirgromadi@gmail.com