«Помаранчевий флешмоб» пройшов цими днями у Львові в рамках глобальної кампанії «16 днів активізму проти гендерного насильства», до якої з 2001 року приєдналась і Україна
На знак старту Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», що триватиме з 25 листопада, Дня протидії насильству щодо жінок, і до 10 грудня, Дня прав людини, у Львові облдержадміністрацію підсвітили помаранчевим кольором – кольором майбутньої радості та надії. Акція, покликана привернути увагу до насильства в сім’ї та сприяти утвердженню ненасильницької ідеології в територіальних громадах та в українському суспільстві в цілому, у Львові означилась символічними парасольками, долоньками і випущеними у повітря помаранчевими кульками.
«Для нас дуже важливо привернути увагу суспільства до проблем, пов’язаних із насильством. Це насильство, що стосується чоловіків і жінок, стосується людей. Тим паче, що ми сьогодні живемо в країні, де багато тисяч осіб є заручниками окупації частини української території . Біль кожного з нас дуже часто пов'язаний і родинними проблемами , і з ситуацією, що склалась сьогодні на Сході України. І остання подія стосовно кримських татар – це ще одна ознака того, що кожен українець повинен розуміти, що лише разом і тільки любов’ю ми переможемо насильство у наших громадах», – наголосив під час брифінгу на початок Акції голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.
«Кольором цієї Всеукраїнської акції є символічний помаранчевий – колір світлого майбутнього. Ми прагнемо привернути увагу до цього явища кожного з нас, безпосереднього пересічного мешканця, бо розуміємо, що насильство може бути поряд із нами. За 9 місяців 2017 року ми зареєстрували понад 2400 звернень щодо насильства, й на жаль, 90% цих звернень стосувались насильства проти жінок. Ми можемо говорити, що йдеться про гендерно зумовлене насильство», – відзначила директор департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Наталія Кузяк.
Львівська область реагує на цю проблему. У нас створений Центр соціально-психологічної допомоги, розрахований на тимчасове перебування сімей чи осіб, постраждалих від домашнього насильства. Ці люди можуть знайти там тимчасовий прихисток і отримати соціальну і психологічну допомогу, – додала вона.
Символічний ланцюжок акції складають 25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством проти жінок, 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день осіб з інвалідністю, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі, 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Всі Запобігання та протидія домашньому насильству та жорстокому поводженню з дітьми