Мінсоцполітики ставить перед собою завдання створення умов для повернення українських мігрантів
Про це заявила перший заступник Міністра соціальної політики України Ольга Крентовська під час зустрічі з польськими журналістами.
Вона зазначила, що повернення кваліфікованих працівників є одним з пріоритетних напрямків роботи Уряду, яка полягає у створенні відповідних соціально-економічних умов, що усунуть основні причини для майбутньої міграції та мотивуватимуть тих, хто вже виїхав, повертатися в Україну.
"Уряд ставить за мету повернути громадян для того, щоб вони могли реалізувати себе в Україні. Основна причина міграції полягає у різниці рівня зарплат, саме це мотивує громадян виїжджати працювати за кордон. Тому Уряд проводить активну роботу в цьому напрямку, приймаючи важливі рішення щодо стрімкого підвищення заробітних плат, у тому числі рівня мінімальної зарплати, але й українські роботодавці, які вже зіткнулись з нестачею кваліфікованих працівників на ринку праці, зробили правильні висновки та збільшують видатки на підвищення зарплат своїм працівникам. Назву буквально декілька цифр - у минулому році ВВП зріс на 2,5 відсотки, то заробітна плата зросла на 37 відсотків, якщо в цьому році ми очікуємо економічне зростання на рівні 3-4 відсотків ВВП, то зростання рівня зарплат прогнозується близько 25 відсотків. Разом із цим стратегічним завданням щодо повернення українських мігрантів, ми ставимо за мету співробітництво з урядами країн, у які виїжджають в пошуках роботи українці, для забезпечення їхнього соціального та правового захисту", - розповіла Ольга Крентовська.
За її словами, вивчається також досвід інших країн Європи, що розробляють програми з повернення мігрантів, які довго проживали за кордоном. З ініціативою допомогти Україні у розробленні такої програми виступила Міжнародна організація з міграції, яка запропонувала провести відповідні дослідження.
"Важливо також зазначити, що основною перешкодою для економічного та соціального розвитку України є військова агресія Російської Федерації, це очевидний факт. Але, незважаючи на ці складні умови, ми маємо позитивні результати реформ, які провадить Уряд. Маю на увазі і реформу в сфері оплати праці, яка дозволила забезпечити зростання зарплат, і реформу децентралізації, яка надала поштовх до економічного розвитку та розвитку людського потенціалу. Такі успіхи створюють підстави для впевненості у наших силах та віри в позитивні результати", - заявила перший заступник Міністра.
Всі Стратегія комунікації у сфері європейської інтеграції на 2018–2021 роки