Підсумки роботи соціальної сфери в регіоні підбили на Сумщині
Обговорили роботу установ соціального захисту населення області за 2019 рік, та перспективи розвитку на 2020 рік на засіданні колегії Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації.
На сьогодні в області збережена позитивна динаміка зростання грошових доходів населення. За підсумками 11 місяців 2019 року середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника по відношенню до відповідного періоду минулого року зросла на 1 258 гривень, або на 17,4%, і склала 8 481 гривня.
У листопаді 2019 року середня заробітна плата одного штатного працівника області становила 8 734 гривні.
Дещо поліпшилася ситуація на регіональному ринку праці. Так, чисельність безробітного населення зменшилась з 45,5 тис. осіб станом на 01.10.2018 до 40,3 тис. осіб на 01.10.2019. Рівень безробіття склав 7,5%, що на 1% менше, ніж у відповідному періоді 2018 року.
Незважаючи на складну економічну ситуацію в країні, ситуація на ринку праці залишається стабільною та контрольованою. За моніторинговими даними, створено 10 365 нових робочих місць, що на 6,2% більше планових показників, із них: у юридичних осіб – 3 089 одиниць, у фізичних – 7 276 одиниць. Найбільше створено робочих місць у ТОВ «Завод Кобзаренка» Липоводолинського району – 167 одиниць, ТОВ «Будсвіт-Україна» м. Суми – 110, ТОВ «Зеніт-Брук» м. Суми – 68, ТОВ «Гуалапак Україна» м. Суми – 66, ТОВ «Молоко Вітчизни» Конотопського району – 60.
Завершено будівництво цеху нестерильних лікарських засобів у ТОВ «Кусум Фарм» м. Суми (створено 40 нових робочих місць); триває будівництво цеху № 3 заводу коркувальних засобів і поліграфічних виробів у ПрАТ «Технологія» м. Суми (заплановано створення 223 нових робочих місць, уведення об’єкту передбачено у 2020 році).
Надзвичайна увага в області приділяється соціальному захисту учасників АТО/ООС. Створені та діють обласний та місцеві Центри надання допомоги учасникам АТО/ООС та членам їх сімей за участі громадських організацій, колишніх військовослужбовців.
У рамках Обласної комплексної програми соціального захисту населення на 2017-2021 роки з обласного бюджету у 2019 році:
надано матеріальну допомогу 16 сім’ям загиблих та 142 постраждалим військовослужбовцям, які брали участь в АТО/ООС на загальну суму 4,8 млн гривень, 16 сім’ям загиблих – на поліпшення матеріально-побутових умов на загальну суму 433,5 тис. гривень;
забезпечено твердим паливом 1494 сім’ї військовослужбовців, або надано компенсацію замість нього – на загальну суму 4 млн гривень;
виплачено компенсацію за проходження обстеження методом магнітно-резонансної томографії 29 військовослужбовцю на загальну суму 36,2 тис. гривень;
відшкодовано вартість робіт із встановлення пам’ятників та облаштування місць поховання загиблих (померлих) воїнів 13 родинам на загальну суму 142,9 тис. гривень;
Місцевими аналогічними програмами надано фінансову допомогу для вирішення різних проблем 18,8 тис. сім’ям на загальну суму 36,4 млн гривень.
Із державного бюджету Сумській області для виплати компенсації на придбання житла передбачені кошти в сумі 9,4 млн гривень, що дало змогу перерахувати кошти 2 сім’ям загиблих військовослужбовців, 5 особам з інвалідністю внаслідок війни I-II групи та 2 учасникам бойових дій із числа внутрішньо переміщених осіб, які потребували поліпшення житлових умов.Станом на 01.01.2020 за рахунок виплаченої компенсації 3 особи з інвалідністю внаслідок війни I-II групи, 1 сім’я загиблого військовослужбовця та 1 учасник бойових дій із числа внутрішньо переміщених осіб придбали житло.
Для професійного навчання 198 учасників АТО/ООС укладено 115 договорів з навчальними закладами на загальну суму 1,1 млн гривень;
136 демобілізованих бійців отримали послуги із санаторно-курортного лікування на суму 1,2 млн гривень;
71 – із психологічної реабілітації на загальну суму 748,2 тис. гривень.
Першими в Україні Сумщина розробила і четвертий рік успішно реалізує Обласну програму здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування на 2016-2020 роки.
До учасників Програми належать не тільки пільговики, яким визначено право пільгового проїзду відповідно до законодавства (учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, постраждалі учасники Революції Гідності), а й громадяни, які правом пільгового проїзду користуються тільки завдяки реалізації Програми у Сумській області, – це добровольці, які брали участь в антитерористичній операції.
Фінансування пільгових перевезень здійснюється з обласного та місцевих бюджетів. Для реалізації програми на 2019 рік передбачені кошти в сумі 7,4 млн гривень. За 2019 рік перевізникам за надані послуги пільговикам перераховані кошти в загальній сумі 5,7 млн гривень, у тому числі для учасників АТО/ООС – 4,3 млн гривень.
З метою вирішення ряду пріоритетних суспільно важливих соціальних проблем окремих категорій населення, підвищення ефективності взаємодії та партнерських відносин органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з інститутами громадського суспільства затверджено Обласну цільову соціальну програму розв’язання пріоритетних проблем з використанням механізму соціального замовлення на 2019 рік, що успішно реалізується.
Один із напрямків якої націлений на виявлення осіб з ознаками посттравматичного стресового розладу серед демобілізованих учасників АТО, членів їх сімей та членів сімей загиблих; надання послуг соціально-психологічної реабілітації учасникам АТО та членам їх сімей; організація взаємодії усіх суб’єктів, які беруть участь у здійсненні соціальних заходів для учасників АТО та членів їх сімей. Ці послуги надавалися Благодійною організацією «Громадський Фонд «Суми» 147 особам на загальну суму
40 тис. гривень;
Наступним напрямком Програми була організація та запровадження соціальної профілактики для осіб, які потрапили у складні життєві обставини, зокрема, постраждалим від торгівлі людьми або особам, які належать до груп ризику. На ці цілі використано 80 тис. гривень.
Наступним напрямком Програми було організація роботи виїзного консультативного пункту, супроводження та консультування внутрішньо переміщених осіб і мешканців громад, які не перебувають на обліку в службі зайнятості з питань самозайнятості та мікропідприємництва. З обласного бюджету було використано 78,63 тис. гривень. Виконавцем зазначених послуг була громадська організація «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини».
У системі соціального захисту населення області функціонують 12 інтернатних установ, у тому числі Сумський геріатричний пансіонат для ветеранів війни та праці. Протягом 2019 році відбулися певні зміни в інтернатних установах щодо покращення умов проживання, медичного та побутового обслуговування. Так, У Сумському геріатричному пансіонаті для ветеранів війни та праці та Конотопському дитячому будинку-інтернаті за кошти обласного бюджету встановлено пожежну сигналізацію. Вартість цих робіт склала 1,8 млн гривень.
З метою покращення надання послуг у Воронізькому будинку-інтернаті для громадян похилого віку та інвалідів, Свеському та Будищанському психоневрологічних інтернатах придбано спеціалізовані транспортні засоби для транспортування підопічних на загальну суму 1,5 млн гривень.
У Будищанському психоневрологічному інтернаті проведено капітальний ремонт приміщення харчоблоку та їдальні. Ця будівля є архітектурною пам’яткою. З обласного бюджету використано близько 1,5 млн гривень.
Всі Регіональні новини