На нараді у Президента України Володимира Зеленського розглянули питання розвитку соціальної політики, утворення ефективної системи накопичувального пенсійного забезпечення, встановлення реального прожиткового мінімуму
9 березня 2021 року Міністр соціальної політики Марина Лазебна взяла участь у нараді під головуванням Президента України Володимира Зеленського з питань стратегії розвитку системи охорони здоров’я та соціальної політики в Україні.
У заході взяли участь Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, , заступник керівника Офісу Президента Юлія Соколовська, голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, голова парламентського Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, радник Прем’єр-міністра Кирило Криволап.
На нараді обговорили питання розвитку соціальної політики, зокрема, утворення ефективної системи накопичувального пенсійного забезпечення для всіх громадян, реформування сфери соціального страхування, встановлення реального прожиткового мінімуму відповідно до потреб людини.
«Україна має стати країною, де зручно та затишно всім. Старше покоління має бути забезпечене гідними пенсіями. Ми маємо допомагати малозабезпеченим і соціально, і мотивувати до офіційного працевлаштування», – наголосив Володимир Зеленський.
Марина Лазебна зазначила, що у підході до пенсійного забезпечення потрібно насамперед змінити філософію: не лише держава забезпечує людину, а й громадянин накопичує собі на пенсію.
«Середня пенсія зросте з 3500 до 7000 гривень. Пенсійні кошти, накопичені за трудове життя, переходитимуть у спадщину. Добре, якщо у людини нарешті з’явиться можливість мати альтернативні джерела отримання пенсійних виплат», – сказала Марина Лазебна.
Також Міністр зазначила, що активно працює з Міністерством цифрової трансформації над запровадженням електронних сервісів у соціальній сфері.
На нараді було запропоновано нову систему боротьби з бідністю. Зокрема, йшлося про впровадження понять «домогосподарство» та «собівартість утримання господарства». У цьому аспекті розглядалася модель повернення частини податків годувальнику. Також ішлося про збільшення кількості робочих місць шляхом лібералізації трудового законодавства, підвищення середньої заробітної плати.
Всі Головні новини