Зігріті душі: як полтавчанка Ірина Рудковська стала прийомною мамою для 11 дітей
Ірина оформляла документи на усиновлення Іванки - круглої сироти з інтернату - й чесно їй сказала, що в них не буде батька. "А чому ти його не виписала?" - щиро здивувалася дівчинка. Просто інтернатівці знають, що все треба виписувати у завгоспа: черевички, одяг... Іванка просила у Бога послати їй батька, і таки вимолила його. Зараз родина Олександра й Ірини Рудковських з Полтави виховує 11 прийомних дітей, яким посміхнулася доля мати таких чудових батьків.
Іх будинок має статус дитячого сімейного.
«Родина Рудковських — приклад відповідального батьківства, — сказала виданню «Україна молода» Міністерка соціальної політики України Марина Лазебна. — Стверджую це впевнено, оскільки в жовтні минулого року мені випала нагода її відвідати».
Дитячі будинки сімейного типу — одна з альтернативних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яка активно підтримується Урядом.
На їх будівництво чи придбання місцевій владі виділяється субвенція з державного бюджету. На кінець минулого року в Полтавській області, зокрема, функціонували 41 будинок сімейного типу та 124 прийомні родини, в яких виховується 486 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Важливо, що впродовж минулого й позаминулого років завдяки проведенню реформи деінституалізації до інтернатних закладів області не було влаштовано жодної дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.
Національною стратегією реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017—2026 роки, що реалізується Міністерством соціальної політики за підтримки Світового банку, визначений поетапний план дій у цьому напрямку.
Сьогодні можна говорити про перші позитивні наслідки реалізації Стратегії. За три роки її впровадження, при тому, що загальна кількість дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування зменшується, кількість дитячих будинків сімейного типу зросла з 973 до 1 тис. 236, а загальна чисельність дітей, що виховуються у прийомних родинах і будинках сімейного типу, — з 13 тис. 592 до 14 тис. 225.
З 1 січня минулого року Уряд збільшив розмір допомоги на дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сімейних формах виховання, з 2 до 2,5 прожиткового мінімуму, а на дітей з інвалідністю — до 3,5 прожиткового мінімуму.
Розмір грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам зріс до одного прожиткового мінімуму за кожну прийомну дитину, дитину-вихованця.
Всі Модернізація системи соціальної підтримки населення України