У Дніпрі реорганізовано центри соціально-психологічної реабілітації дітей
Міська влада міста Дніпра створює максимально сприятливі умови для усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
За словами директора департаменту соціальної політики, заступника міського голови Дніпра Едуарда Підлубного, з січня цього року у місті реорганізували комунальні центри соціально-психологічної реабілітації дітей у центри соціальної підтримки дітей та сімей, яких тепер чотири: «Мамине щастя», «Обійми», «Барвінок» та «Довіра». У останніх трьох з’явилися кімнати для діток віком від народження до трьох років, розраховані на п’ять осіб.
«Тепер малеча, яка народжена в місті і не має вад здоров’я, не направляється до обласних будинків дитини, а одразу потрапляє до цих закладів, з яких шлях до усиновлення набагато коротший. Діти, які мають статус сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, зазвичай тут довго не затримуються, – їх швидко забирають у родини»,– розповідає Едуард Підлубний.
Крім того, на базі центру соціальної підтримки «Мамине щастя» створено нове відділення для підтримки мам з дітьми, які переживають кризу в сімейному житті. Наразі тут перебувають 11 таких родин з 15 дітьми.
Ми забезпечуємо їм безоплатне проживання, посилене харчування, медичний, психологічний і соціальний супровід протягом дев’яти місяців, хоча, з огляду на ситуацію, цей термін може бути продовжений. Втім, нерідко після проведеної роботи з жінками та їхніми кривдниками строк перебування у відділенні значно скорочується. Таким чином, вдається зберегти сім’ю або ж, якщо це неможливо, дати шанс жінці знайти роботу, житло і почати нове життя. А головне – уникнути направлення дітей в інтернати», – зазначає Едуард Підлубний.
За словами генерального директора Директорату розвитку соціальних послуг і захисту прав дітей Міністерства соціальної політики України Руслана Колбаси, місцева влада має зробити максимально все, щоб у батьків не було потреби відправляти дитину в інтернат. «Якщо це дитина-сирота, то головне завдання служби у справах дітей у територіальній громаді – сприяти усиновленню або влаштувати її в сімейні форми виховання: прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу. Якщо у дитини є родичі, які можуть її забрати у сім’ю, – влаштувати під опіку, піклування», – підкреслив Руслан Колбаса.
Всі Модернізація системи соціальної підтримки населення України