Заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Ольга Ревук взяла участь у тематичній дискусії ,,Вплив пандемії COVID-19 на зростання бідності та на вразливе населення в Україні” під час Десятого засідання Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС
Платформа громадянського суспільства Україна – ЄС створена у відповідності до ст. 469-470 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та є органом для взаємодії з ЄС на рівні представників громадянського суспільства. ПГС складається з представників громадянського суспільства України, з однієї сторони, і членів Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК), з іншої, та регулярно проводить засідання для моніторингу реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також обміну думками.
На Десятому засіданні ПГС головували Олена Павленко, Президент DiXi Group, та Веселін Мітов, член ЄСЕК та Голова Болгарської конфедерації праці «Подкрепа» (Podkrepa).
Під час засідання 27 вересня 2021 року члени ПГС обговорили прогрес в імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, наслідки впливу пандемії COVID-19 на зростання бідності в Україні та на вразливі верстви населення, а також за результатами обговорення прийняли Спільну декларацію.
Заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Ольга Ревук повідомила учасників засідання стосовно реалізації низки важливих реформ, спрямованих на запровадження європейських стандартів і норм, а також проведення антикризових заходів, спрямованих на посилення соціального захисту найбільш незахищених верств населення у межах протидії пандемії COVID-19.
З метою помʼякшення негативних наслідків пандемії COVID Урядом прийнято низку нормативно-правових актів, спрямованих на підтримку бізнесу, працюючих громадян та вразливих категорій населення. Зокрема:
- спрощено механізм надання житлових субсидій;
- посилено захист сімей з дітьми в умовах карантину шляхом виплат додаткової допомоги на кожну дитину до 10 років фізичним особам – підприємцям;
- передбачено продовження строків виплати на новий період раніше призначених державних соціальних допомог без необхідності особистого звернення громадян;
- забезпечено виплату одноразової матеріальної допомоги у розмірі 8 000 гривень застрахованим особам, діяльність яких була тимчасово зупинена внаслідок обмежувальних протиепідемічних заходів;
- встановлено додаткові гарантії (страхові виплати) медичним працівникам у разі встановлення їм групи інвалідності або у разі їх смерті тощо.
Проводиться робота щодо посилення соціального захисту найбільш вразливих верств населення. У 2021 році започатковано запровадження стимулюючих механізмів повернення на ринок праці непрацюючих працездатних осіб з числа членів малозабезпечених сімей шляхом надання їм допомоги для організації власного бізнесу та закупівлі обладнання та матеріалів для нього (державна програма починає діяти із січня 2022 року).
Урядом України затверджено Національний план дій з реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю на період до 2025 року.
Схвалено Концепцію створення та розвитку системи раннього втручання, яка спрямована на інтегрування сфер охорони здоров’я, дошкільної освіти, соціального захисту в систему раннього втручання.
З метою створення умов для всебічного розвитку людини протягом життя у червні 2021 року схвалено Стратегію людського розвитку, яка передбачає стратегічні цілі та завдання у сфері демографічного розвитку, охорони здоров’я, освіти, науки, культури та спорту, забезпечення рівності прав жінок і чоловіків для розширення можливостей, свобод людей.
Всі Європейська та євроатлантична інтеграція