Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі Послуги зі створення прикладного програмного забезпечення Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС)
Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі
Послуги зі створення прикладного програмного забезпечення Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС)
обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, його очікуваної вартості, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі конкурентної процедури закупівель або повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами переговорної процедури закупівель.
1. Ідентифікатор закупівлі: UA-2021-09-24-012462-b
2. Предмет закупівлі: ДК 021:2015 72230000-6 Послуги з розробки програмного забезпечення на замовлення (Послуги зі створення прикладного програмного забезпечення Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС))
3. Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі: Стратегією цифрової трансформації соціальної сфери, яку схвалено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28.10.2020 № 1353-р „Про схвалення Стратегії цифрової трансформації соціальної сфери” визначено необхідність створення Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (далі – ЄІССС).
Мінсоцполітики на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2020 № 1278 „Про запровадження експериментального проекту з реалізації функціоналів першої черги Єдиної інформаційної системи соціальної сфери” вже реалізується експериментальний проект із реалізації функціоналів першої черги Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (далі – експериментальний проект) за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги.
Саме за результатами експериментального проекту підготовлено базову технічну документацію на створення Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (в цілому), що забезпечує дотримання вимог Положення про Єдину інформаційну систему соціальної сфери, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.2021 № 404 „Про затвердження Положення про Єдину інформаційну систему соціальної сфери” та напрацьовано поетапний календарний план створення програмного забезпечення ЄІССС.
Крім того, Міністерством цифрової трансформації листом від 22.07.2021 № 1/04-2-8058 підтримано початок робіт із створення ЄІССС.
ЄІССС створюється із забезпеченням захисту інтересів держави, включаючи передачу в державну власність вихідних кодів (програмних кодів та текстів) на всі елементи програмного забезпечення системи, крім тих, які представлено на міжнародному ринку технологій (операційні системи, системи керування базами даних, системи бізнес-аналізу тощо).
Усі майнові права на прикладне програмне забезпечення системи, в тому числі виключні, набуваються державою в особі держателя ЄІССС (Мінсоцполітики) відповідно до Закону України „Про авторське право і суміжні права”.
До складу ЄІССС входять:
- Єдина централізована база даних;
- Загальні підсистеми;
- Прикладні підсистеми.
До загальних підсистем ЄІССС відносяться:
1. Єдиний соціальний реєстр.
2. Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг.
3. Підсистема «Електронний бюджет».
4. Підсистема «Соціальне казначейство».
5. Підсистема верифікації отримувачів соціальної підтримки.
6. Підсистема взаємодії інституцій соціального захисту з правоохоронними органами.
7. Підсистема обміну даними із суб’єктами інформаційної взаємодії.
8. Підсистема «Єдиний соціальний процесинг».
9. Єдиний моніторинговий центр соціальної сфери.
10. Аналітична підсистема.
11. Підсистема ретроконверсії.
12. Підсистема дистанційного інформування.
13. Централізована служба технічної підтримки інституцій соціального захисту.
14. Юридична підсистема.
15. Адміністративна підсистема.
16. Підсистема ведення довідників та реєстрів загального призначення.
17. Підсистема електронного документообігу.
18. Підсистема «Єдиний електронний архів соціальної сфери».
19. Підсистема «Офіційний веб-сайт Мінсоцполітики».
До прикладних підсистем ЄІССС відносяться:
1. Підсистема «Житлові субсидії».
2. Підсистема «Державні допомоги, винагороди та компенсації».
3. Підсистема «Санаторно-курортне лікування».
4. Підсистема «Соціальні послуги».
5. Підсистема «Дозвільні документи та довідки».
6. Підсистема «Реєстр посвідчень».
7. Підсистема «Внутрішньо переміщені особи».
8. Підсистема «Накопичувальна система загальнообов’язкового державного пенсійного страхування».
9. Підсистема «Банк даних про дітей».
10. Підсистема «Облік малозабезпечених сімей».
11. Підсистема «ЦБІ».
12. Підсистема «Соціальне страхування».
13. Підсистема «ЄДАРП».
14. Підсистема «Пенсії».
15. Підсистема «Гуманітарна допомога».
16. Підсистема «Запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі».
17. Підсистема «Здійснення державного контролю».
В 2021 році заплановано створення наступних підсистем ЄІССС:
1. Загальна підсистема «Електронний бюджет» (на базі функціоналів першої черги ЄІССС, що реалізовані в межах експериментального проекту).
2. Загальна підсистема «Соціальне казначейство» (на базі функціоналів першої черги ЄІССС, що реалізовані в межах експериментального проекту).
3. Загальна підсистема обміну даними із суб’єктами інформаційної взаємодії (Інформаційна взаємодія з Програмним комплексом «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада», інформаційна взаємодія «PaperLess»).
4. Загальна підсистема «Єдиний соціальний процесинг» (на базі функціоналів першої черги ЄІССС, що реалізовані в межах експериментального проекту).
Також в ЄІССС в 2021 році повинен бути реалізований функціонал інформаційної взаємодії з Єдиним державним вебпорталом електронних послуг (Портал Дія) щодо визначеного переліку допомог, подання заяв на які реалізуються на Порталі Дія в 2021 році.
Створення прикладного програмного забезпечення Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (далі – Система) відповідно до вимог чинного законодавства:
Вимоги до створення Системи
Загальні підсистеми формують функціональний базис (ядро) Системи, реалізують загальний базовий функціонал, який використовується спільно прикладними підсистемами.
Прикладні підсистеми призначені для адміністрування окремих видів соціальної підтримки, забезпечують автоматизацію конкретних ділових процесів соціальної сфери, згрупованих по окремим напрямкам (субсидії, особи з інвалідністю, діти тощо).
1.1. Загальна підсистема «Єдиний соціальний процесинг»
Розробити прикладні функції призначення, нарахування та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, що фінансуються за рахунок коштів бюджетної програми КПК 2501030 «Виплата деяких видів допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплата послуг окремим категоріям населення» (вказані допомоги відносяться до прикладної підсистеми ЄІССС «Державні допомоги, винагороди та компенсації»):
Процес опрацювання соціальної допомоги починається з наявних в Системі заяв та повинен передбачити такі складові що до призначення, нарахування та виплати:
- формування електронної особової справи;
- перевірка права та формування рішення про призначення/відмову, підпис рішення КЕП посадової особи та збереження електронного документу в ЄСР;
- формування або доповнення особового рахунку;
- формування відомостей нарахувань та передача їх на виплату.
- Розробити алгоритми та інтерфейси для здійснення операції по утриманню і відрахуванню таких як:
- Утримання згідно судових рішень.
- Відрахування до державних установ на утриманні, яких перебуває отримувач державних допомог (інтернати, спеціалізовані установи та інше).
- Поштовий збір.
- Фіксації повернення та несплати.
За потреби, доопрацювати підсистеми «Електронний бюджет», «Соціальне казначейство», «Єдиний електронний архів соціальної сфери», Адміністративну підсистему та Підсистему ведення довідників та реєстрів загального призначення, в частині розроблених функцій призначення, нарахування та проведення виплати державних допомог.
1.2. Загальна підсистема обміну даними із суб’єктами інформаційної взаємодії
Модернізувати ПЗ інформаційної взаємодії ЄІССС згідно наступних вимог.
1.2.1. Інформаційна взаємодія з ІІС «Соціальна громада»
Для процесу призначення житлових субсидій розробити ПЗ взаємодії між Порталом Дія, ЄІССС та ІІС «Соціальна громада». Взаємодія повинна відбуватись щодо таких інформаційних потоків:
- Завантаження зареєстрованих на Порталі Дія заяв до ЄІССС для подальшої їх передачі до ІІС «Соціальна громада».
- Надання інформації про стан опрацювання заяви від ІІС «Соціальна громада» до ЄІССС, для передачі на Портал Дія.
- Взаємодія повинна відповідати:
- Договору про інформаційну взаємодію між Мінсоцполітики та Мінцифри (між Порталом Дія та ЄІССС).
- Правилам взаємодії систем Мінсоцполітики (ЄІССС та ІІС «Соціальна громада»).
1.2.2. Інформаційна взаємодія PaperLess
Розробити механізми для впровадження технології PaperLess відповідно до Закону України «Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг»:
- Доопрацювати механізм взаємодії з Порталом Дія в частині реалізації технічної інтеграції за сценарієм «Шеринг» (запит копій цифрових документів користувача із застосунку Дія, отримання цих документів разом з метаданими в ЄІССС).
- Задіяти отримані метадані для заповнення заяв на допомоги.
1.3. Загальна підсистема «Електронний бюджет»
Модернізувати підсистему «Електронний бюджет» в частині розробки додаткових сервісів, які забезпечують автоматизацію процесів управління бюджетними коштами розпорядниками бюджетних коштів в межах виконання бюджетної програми КПК 2501030, а саме:
- Ведення та облік бюджетних зобов’язань.
- Ведення та облік бюджетних фінансових зобов’язань.
- Формування документів «Реєстр бюджетних зобов’язань» та «Реєстр бюджетних фінансових зобов’язань» для подання в Казначейство.
- Формування потреби в бюджетних коштах в розрізі додаткових соціальних виплат та допомог.
Діловий процес взяття бюджетних зобов’язань розпорядниками бюджетних коштів встановлено Порядком реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженим Наказом Міністерства фінансів України від 02.03.2012 № 309.
Необхідно забезпечити формування документів «Реєстр бюджетних зобов’язань» та «Реєстр бюджетних фінансових зобов’язань» як в друкованому вигляді, так і в електронному (транспортні файли) для подання через систему дистанційного обслуговування «Клієнт казначейства – Казначейство» (далі - система Казначейства).
Потреба в бюджетних коштах повинна формуватися в розрізі соціальних виплат та допомог бюджетної програми КПК 2501030 на підставі виплатних відомостей, зареєстрованих в Реєстрі виплатних документів, який створено в межах першої черги Системи.
Потреба в бюджетних коштах повинна формуватися централізовано в розрізі ДСЗН з можливістю консолідації даних на верхньому рівні на підставі виплатних відомостей, дані по яким внесені в Реєстр виплатних документів Системи.
Повинно передбачатись автоматичне формування бюджетних фінансових зобов’язань відповідно до платіжних доручень, які сформовані для подання в Казначейство.
Для реалізованих в ЄІССС допомог, в підсистемі «Електронний бюджет» повинні бути розроблені наступні звіти:
- Заявка щодо потреби в коштах на виплати деяких видів допомог окремим категоріям населення.
- Зведена заявка щодо потреби в коштах на виплати деяких видів допомог окремим категоріям населення.
- Звіт про використання бюджетних коштів та про виконання результативних показників «Виплата деяких видів допомог окремим категоріям населення».
Звіт «Заявка щодо потреби в коштах на виплати деяких видів допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплату послуг окремим категоріям населення» повинен формуватися на підставі виплатних відомостей, зареєстрованих в Реєстрі виплатних документів. Звіт повинен включати дані щодо додаткових соціальних виплат та допомог.
Звіт «Зведена заявка щодо потреби в коштах на виплати деяких видів допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплату послуг окремим категоріям населення» повинен формуватися на підставі виплатних відомостей, зареєстрованих в Реєстр виплатних документів Системи. Звіт повинен включати дані щодо додаткових соціальних виплат та допомог.
Звіт про використання бюджетних коштів та про виконання результативних показників «Виплата деяких видів допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплату послуг окремим категоріям населення» повинен формуватися на підставі виписок з реєстраційних рахунків, відкритих в Казначействі, та включати дані по додатковим соціальним виплатам та допомогам.
1.4. Загальна підсистема «Соціальне казначейство»
Допрацювати алгоритми та інтерфейси користувачів підсистеми «Соціальне казначейство» для забезпечення:
- Відображення даних відомостей в розрізі джерел даних (ЄІССС, АСОПД). Джерело даних – система, яка сформувала та внесла дані по виплатним відомостям в Реєстр виплатних документів Системи.
- Перегляду даних відомостей, які внесені в Реєстр виплатних документів Системи, з урахуванням додаткових соціальних виплат та допомог з відображенням нарахованих сум поштового збору по кожній відомості.
- Відображення даних відомостей, які внесені в Реєстр виплатних документів Системи, в розрізі організацій, що здійснюють виплату і доставку додаткових соціальних виплат та допомог.
- Вибору відомостей для формування платіжних доручень з урахуванням додаткових соціальних виплат та допомог.
- Формування платіжного доручення окремо для кожної організації, що здійснює виплату і доставку додаткових соціальних виплат та допомог, з урахуванням кодів економічної класифікації видатків (КЕКВ) обраних соціальних виплат та допомог.
- Відображення даних виплатних відомостей за статусами (нові, включено в ПД, платіж проведено) з можливістю вивантаження даних в файл формату csv для подальшого аналізу в доданку MS Excel.
4. Обґрунтування розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі:
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.04.2021 № 375 - р „Про визначення окремих завдань (проектів) Національної програми інформатизації, їх державних замовників та передачу деяких бюджетних призначень, передбачених Міністерству цифрової трансформації на 2021 рік” Міністерству соціальної політики передані бюджетні призначення, передбачені у 2021 році Міністерству цифрової трансформації (загальнодержавні видатки та кредитування) у загальному фонді державного бюджету, за програмою 2911040 “Національна програма інформатизації”, на створення Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (далі – ЄІССС).
Міністерством соціальної політики внесені зміни до паспорта бюджетної програми на 2021 рік за КПКВК 2501090 „Створення і програмно-технічне забезпечення системи інформаційно-аналітичної підтримки, інформаційно-методичне забезпечення та виготовлення бланків посвідчень і нагрудних знаків для системи соціального захисту” (далі – бюджетна програма КПКВК 2501090).
З метою виконання зазначеного вище розпорядження необхідно провести процедуру відкритих торгів відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», закупівлю за кодом ДК 021:2015 72230000-6 Послуги з розробки програмного забезпечення на замовлення (Послуги зі створення Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС)), очікуваною вартістю 8 300 тис. грн. з ПДВ.
Очікувану вартість предмета закупівлі визначено відповідно до Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої наказом Мінекономіки від 18.02.2020 № 275 методом розрахунку очікуваної вартості товарів/послуг на підставі закупівельних цін попередніх закупівель.
Для розрахунку використовувалися результати завершеної процедури відкритих торгів за аналогічним предметом закупівлі - https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-01-26-009229-b
ОВ = V * Ц * к = 0,55 * 14 429 939,68 * 1,04886 = 8 324 242,60
де:
ОВ – очікувана вартість на підставі закупівельних цін минулих періодів;
V – обсяг товарів/послуг, що закуповується (з урахуванням термінів виконання);
Ц – ціна минулого періоду;
к – коефіцієнт індексації.
Всі Публічні закупівлі