Е-лікарняний: актуальні роз'яснення для громадян
З 1 жовтня 2021 року Україна перейшла на електронні лікарняні. Відтепер громадяни не будуть носити паперові лікарняні на роботу, а захворівши, матимуть змогу повідомляти роботодавцю номер електронного лікарняного.
Що змінилося при оформленні лікарняного, чому більше не потрібно збирати підписи та штампи на бланках та які і від кого смс-повідомлення необхідно отримати при оформленні тимчасової непрацездатності?
Відповіді на ці та інші питання, про які важливо знати усім, - у цьому матеріалі.
Як виглядає оформлення е-лікарняних?
Тепер жодних бланків, де зазначено, чим ви хворіли! Якщо ви захворіли, насамперед, потрібно звернутися до лікаря, який проведе медичний огляд та призначить лікування. Якщо виявиться, що у зв’язку зі станом здоров’я вам потрібно “піти на лікарняний”, лікар створить електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність (далі - МВТН). Цей електронний документ підтверджує вашу непрацездатність протягом прогнозованого періоду. І на підставі МВТН буде сформовано ваш електронний лікарняний в Електронному реєстрі листків непрацездатності.
В особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду України ви можете переглянути ваші листки непрацездатності.
На що варто звернути увагу у лікаря, коли “йдеш на лікарняний”?
Під час створення лікарем МВТН громадянам рекомендується перевірити коректність введеної лікарем інформації.
А ще важливо отримати смс-повідомлення від електронної системи охорони здоров'я. Якщо не отримали, перевірте актуальність внесеного в систему номеру телефону.
Отримане повідомлення повинно містити 16-значний номер МВНТ, що підтверджує, що це особисто ваш висновок.
Як ви дізнаєтеся, що е-лікарняний оформлено успішно?
Фактом підтвердження успішного формування електронного лікарняного є отримання другого смс-повідомлення, на цей раз - від Пенсійного фонду України. Його ви отримаєте, якщо зареєструвалися на порталі Пенсійного фонду України і там зазначили саме цей спосіб комунікації.
Важливо розуміти, що успішність формування саме електронного лікарняного залежить від наявності ваших даних в Реєстрі застрахованих осіб. Їх має подати ваш роботодавець.
В яких випадках Вам можуть не прийти 2 смс-повідомлення?
Від електронної системи охорони здоров'я не прийде смс-повідомлення, якщо:
у системі неактуальний ваш номер телефону,
ви не обрали цей спосіб комунікації,
у вас змінилися персональні дані (наприклад, номер паспорта), а ви не повідомили про це лікаря,
якщо МВТН був помилково створений не вам.
Від Пенсійного фонду України не прийде смс-повідомлення, якщо:
ви в особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду України не надали згоду на дистанційне інформування та не обрали цей спосіб комунікації,
в особистому кабінеті неактуальний номер телефону,
ви офіційно не працевлаштовані або не перебуваєте в трудових відносинах на час формування МВТН,
ви не є застрахованою особою, і ваші дані відсутні в Реєстрі застрахованих осіб,
ваш роботодавець не подав ваші дані для внесення в Реєстр застрахованих осіб.
Якщо електронний лікарняний не був сформований, у такому випадку вам слід запитати у лікаря, чи надходила відповідь від Електронного реєстру листків непрацездатності.
Якщо буде з’ясовано, що "запис не знайдено", а громадянин є застрахованою особу, необхідно звернутися до роботодавця або на гарячу лінію Пенсійного фонду України за телефоном: 0 800 503 753.
Всі Головні новини