Мінсоцполітики та ЮНІСЕФ посилюють співпрацю щодо захисту прав дітей
Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович провела робочу зустріч із Представництвом Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні щодо подальшої співпраці та посилення захисту прав дітей в Україні та за її межами, різносторонньої підтримки родинам із дітьми.
Сторони відзначили продуктивність співпраці як у попередні роки, так і в часі воєнного стану, спричиненого нападом російської федерації на Україну. Учасники зустрічі обмінялися думками щодо майбутніх кроків задля забезпечення найкращих інтересів дітей, зокрема, розвиток і підтримку сімейних форм виховання та підвищення професійності фахівців із соціальної роботи, психологів та інших задіяних фахівців.
Для досягнення бажаних результатів вже сьогодні необхідно спільно працювати над такими пріоритетними напрямками:
- розвитком соціального замовлення та розширення можливості закупівлі соціальних послуг у недержавних надавачів;
- переходом від інтернатної системи до сімейних форм виховання;
- зосередження уваги на збереженні сім’ї: своєчасне виявлення проблем та попередженні можливих наслідків, фахова підтримка соціальних працівників в лікарнях та перинатальних закладах;
- допомога з оплатою оренди житла сім’ям що перемістилися з тимчасово окупованих територій або територій, де ведуться активні бойові дії;
- забезпеченням послуги денного догляду дітям з інвалідністю із сімей, що є внутрішньо переміщеними особами задля їх інтеграції в нову громаду, створення можливості знайти роботу батькам (опікунам);
- потребу в підтримці сімей з новонародженими дітьми пакунками малюка або грошовою допомогою від міжнародних організацій.
Маркером того, що українське суспільство сьогодні відгукується на ініціативи щодо розвитку сімейних форм, є те, завдяки роботі чат-боту “Дитина не сама” більше тисячі сімей пройшли навчання та підтвердили свою готовність взяти дитину у свою родину.
На законодавчому рівні ведеться потужна робота, щоб створити можливості для подальшого реформування системи виховання та догляду задля забезпечення українським дітям розвиток в сім’ях, або формах, максимально до них наближених.
На завершення зустрічі сторони підтвердили наміри посилити співпрацю та підписали додаткову угоду до діючого Меморандуму задля подальшої співпраці та обміну даними по заявках поданих через соціальну платформу єДопомога.
Всі Захист сім'ї та дітей