Нове цифрове рішення призначене для усунення дублювання фінансової допомоги
Завдяки новій системі дедублікації міжнародні організації в Україні зможуть підтримати якомога більшу кількість людей, які цього потребують, уникнувши дублювання зусиль.
Міністерство соціальної політики України разом з Міністерством цифрової трансформації України запускає систему, що дозволить запобігти дублюванню прямої фінансової підтримки, тим самим зберігаючи більше ресурсів для тих, хто її потребує.
Система, підтримана Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансування Уряду Швеції, дозволить гуманітарним організаціям та державним установам перевірити, чи потенційні отримувачі виплат багатоцільової грошової допомоги не отримують підтримку від інших організацій. Відтак, гуманітарні організації зможуть уникнути дублювання зусиль.
Оксана Жолнович, Міністерка соціальної політики України, наголосила, що для держави украй важливо захистити людей у часи війни. «Ми прагнемо змінити філософію соціальної підтримки, аби виплати отримували адресно саме ті люди, які їх потребують, – сказала вона. – Презентоване цифрове рішення слугує саме цій меті, і допоможе нам покращити механізм призначення і виділення допомоги від гуманітарних організацій».
Тобіас Тиберг, Посол Швеції в Україні, зауважив, що Швеція є давнім партнером України, який надає українському народу значну гуманітарну підтримку в ці непрості часи. «Багато людей, які постраждали від війни, перебувають у надзвичайно важкому становищі – вони часто не мають даху над головою та засобів для існування, – сказав він. – Ця платформа підвищить ефективність допомоги для надання гуманітарної підтримки ще більшій кількості людей, які її потребують».
Манал Фоуані, Виконувачка обов'язків Постійної представниці ПРООН в Україні, наголосила, що підтримка українців, зокрема із найбільш вразливих груп, завжди була серед ключових пріоритетів роботи ПРООН. «Розроблене цифрове рішення спрямоване на підтримку саме цих категорій громадян», – сказала вона.
«Уряд докладає чималих зусиль, аби в умовах війни та спаду економіки досягти якнайбільшої кількості українців та надати їм необхідну підтримку, – сказала Манал Фоуані. – Розробка підсистеми дедуплікацїі – один із прикладів, коли поєднання зусиль Уряду, міжнародних партнерів та донорів, допомагає посилити ефективність зусиль щодо підтримки вразливих громадян України».
Довідково
Підсистема була розроблена за підтримки проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: Підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що ПРООН в Україні упроваджує за фінансової підтримки Швеції. Проєкт розпочав роботу в 2021 році і спрямований на подолання цифрового розриву між поколіннями та різними соціальними групами. Його головна мета – підвищити доступність нових цифрових рішень, щоб кожен чоловік та жінка в Україні могли користуватися електронними послугами та ніхто не залишився поза увагою.
Цифрове рішення створено на основі відкритого програмного забезпечення OpenG2P, що інтегрована до інфраструктури Дії. Перед тим, як обробити особисті дані, система запускає для них процедуру токенізації, тобто вона порівнюватиме не самі дані, а їхні хеш-коди і таким чином перевірятиме наявність дублікатів. Система не зберігає персональні дані.
Платформою зможуть користуватися лише авторизовані користувачі – міжнародні організації, доступ яким наданий за погодженням Міністерства цифрової трансформації України та Міністерства соціальної політики України та із якими укладено відповідний Меморандум. Користувачі зможуть завантажувати дані про одержувачів багатоцільової грошової допомоги (без збереження персональних даних), щоб наступні перевірки дедуплікації включали всіх одержувачів. Наступним етапом планується впровадження автоматичного обміну інформацією з іншими системами.
Для запитів ЗМІ
Відділ комунікацій ПРООН в Україні, yuliia.samus@undp.org
Всі Гуманітарна допомога