Понад тисяча українських родин з дітьми з порушеннями розвитку отримують послугу раннього втручання
Проєкт “Раннє втручання” для сімей з дітьми, які мають порушення розвитку чи такий ризик, презентувала очільниця Міністерства соцполітки Оксана Жолнович на виїзному засіданні Ради безбар’єрності у Вінниці. Засіданні відбулося під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та за участі першої леді Олени Зеленської.
Мета цього проєкту “Раннє втручання” - впровадити в Україні на рівні громад доступну та якісну послугу раннього втручання, щоб родини з дітьми віком від 0 до 5 років, які мають порушення розвитку або такий ризик, отримували допомогу, підтримку та навчання саме тоді, коли вона найбільш потрібна.
“Послуга раннього втручання дозволяє визначити проблеми, які виникають у сім'ї, де виховується дитина з проблемами розвитку, і допомогти їх вирішити. Соціальні фахівці на основі потреб і пріоритетів родини, допомагають дитині стати повноцінним членом громади. А батькам - розвивати сильні сторони дитини та її автономність”, - зазначила Оксана Жолнович.
Уже зараз 1265 родин отримують послуги з раннього втручання в 43 центрах, що працюють по всій країні. Також планується навчання фахівців та створення нових команд, щоб всі родини, в яких є діти до 5 років зі сталими порушеннями розвитку чи високим рівнем ризику таких порушень, отримали підтримку в межах програми "Раннє втручання".
Відкрив засідання ради безбар’єрності Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, який відзначив, що усунення суспільних бар’єрів надзвичайно важливе в умовах триваючої війни і має бути пріоритетом уряду. Він наголосив, що ці завдання можливо вирішити лише об'єднуючи зусилля влади, громадянського суспільства та бізнесу.
Перша леді Олена Зеленська підкреслила, що у громадах мають з’являтися все більше прикладів безбар’єрних рішень.
“Доки триває війна, людей, які потребуватимуть протезування, на жаль, ставатиме більше. Це означає, що ваша робота набуває ще більшої важливості. Зараз ми точно знаємо: безбар’єрною має стати вся країна. Це має бути весь наш простір. Фізичний, коли зручність не закінчується разом з інфраструктурними змінами. І простір ментальний, коли можливості не обмежені ніде, ні в чому”, - акцентувала Олена Зеленська на засіданні.
Проєкт “Раннє втручання” - одне з безбар'єрних рішень, що вже працює на рівні громад та покращує життя українських родин.
В засіданні також взяли участь Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, заступник Міністра молоді та спорту України Матвій Бідний, член Центральної виборчої комісії Сергій Постівий, начальник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов, начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко, начальник Тернопільської обласної військової адміністрації Володимир Труш, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, а також представники інших органів влади, громадянського суспільства, міжнародних організацій.
Всі Раннє втручання