Поширені запитання-відповіді для надавачів соцпослуг
Хто може бути надавачем послуги?
Юридичні або фізичні особи – підприємці, що включені до розділу «Надавачі соціальних послуг» Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг (пункт 7 Порядку).
Надавачі соціальних послуг — бюджетні установи — допускаються до участі в конкурсі для реалізації експериментального проєкту за умови ухвалення рішення про припинення бюджетної установи шляхом її реорганізації (перетворення) в некомерційне підприємство.
Чи можуть комунальні заклади обласного значення брати участь у проєкті та на яких умовах?
Надавачі соціальних послуг — бюджетні установи — допускаються до участі в конкурсі для реалізації експериментального проєкту за умови ухвалення рішення про припинення бюджетної установи шляхом її реорганізації (перетворення) в некомерційне підприємство. Отже, брати участь у такій організаційно-правовій формі установи не матимуть змоги, але вони можуть:
1) за рішенням відповідних виконавчих органів виділити приміщення для надання послуги;
2) перескеровувати клієнтів, які потребують психосоціальної підтримки, до фахівців надавача послуги;
3) надавати ті послуги, які вони надають за статутом, і до них за потреби будуть направляти клієнтів.
Коли надавач послуги повинен розпочати свою роботу?
У договорі між надавачем та Фондом соцзахисту зазначається дата початку надання послуги.
Чи необхідно реорганізовувати КУ «Центр надання соціальних послуг» у КНП на сільському рівні?
Для участі в конкурсі – так. Для участі поза конкурсом – необов’язково.
Чи може комунальна установа брати участь у проєкті та на яких умовах?
Надавачі соціальних послуг — бюджетні установи — допускаються до участі в конкурсі для реалізації експериментального проєкту за умови ухвалення рішення про припинення бюджетної установи шляхом її реорганізації (перетворення) в некомерційне підприємство. Отже, брати участь у такій організаційно-правовій формі установи не матимуть змоги, але можуть:
1) за рішенням відповідних виконавчих органів виділити свої приміщення для надання послуги у разі відповідності наявних умов;
2) перескеровувати клієнтів, які потребують психосоціальної підтримки, до фахівців надавача послуги з формування життєстійкості;
3) надавати ті послуги, які вони надають за статутом, і до них будуть направляти клієнтів відповідно до їх потреби;
4) за умови рішення відповідних виконавчих органів про створення нової юрособи – комунального некомерційного підприємства – залучити туди своїх фахівців;
5) брати участь у проєкті як надавачі поза конкурсом.
Яка чисельність працівників повинна бути в центрі життєстійкості?
Чисельність працівників визначається Примірним штатним нормативом, затвердженим Мінсоцполітики, залежно від чисельності жителів громади, в якій буде надаватись послуга, — від 3-х до 8-ми фахівців (соціальний менеджер, психологи, фахівці соціальної роботи).
Як розрахувати оплату праці та оплату за послугу?
Вартість комплексної послуги включає: заробітну плату та єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працівників, придбання товарів та послуг, безпосередньо пов’язаних із її наданням, і фіксується в договорі з надавачем. Оплата послуги відбувається щомісячно на підставі поданих надавачем звітів за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
Заробітна плата у вартості послуги рахується згідно з окладом за єдиною тарифною сіткою.
Потрібно мати фахівця у штаті чи можна залучити ФОП?
Надавач комплексної послуги формує команду фахівців (працівників, які відповідно до законодавства мають право надавати комплексну послугу та перебувають із надавачем у трудових відносинах або є залученими особами до надання послуг за договором про надання послуг) для надання комплексної послуги. Відповідно, так, ФОП також можна залучити.
Яким буде навантаження на фахівця з соціальної роботи?
У команді надавача має бути виділена певна кількість ФСРів відповідно до примірного штатного нормативу залежно від чисельності жителів громади. Договір із надавачем передбачає денне нормальне навантаження відповідно до трудового законодавства для кожного фахівця в команді.
Чи потрібна вища освіта фахівців для участі надавача в конкурсі? Для участі поза конкурсом?
Так, аби стати переможцем конкурсу надавачів, фахівцям потрібно мати дипломи спеціаліста/магістра та дипломи бакалавра за відповідними спеціальностями. Для участі поза конкурсом також буде проводитись перевірка наявності вищої освіти у фахівців надавача.
Хто відповідальний за відбір отримувачів соціальної послуги?
За отриманням послуги може звернутись будь-який мешканець територіальної громади. Чи потребує він послуги, має визначити фахівець соціальної роботи при першому контакті.
Послугу можна отримати онлайн чи тільки за місцем розташування надавача?
Фахівці надають комплексну послугу в приміщенні за місцем розташування надавача послуги чи за місцем розташування закладу, де працюють чи навчаються отримувачі послуги. За потреби, послугу можна надавати через інтернет та за допомогою мобільного зв'язку.
Чи ухвалено Стандарт послуги?
За результатами експериментального проєкту плануються зміни до Класифікатора соціальних послуг та затвердження Державного стандарту комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості. Тому наразі фахівці при наданні цієї послуги можуть орієнтуватись на Порядок реалізації експериментального проєкту з запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості.
Всі Довідкові матеріали