Воркшопи з МКФ
Міністерство соціальної політики України, Міністерство економіки України, Міністерство освіти і Науки України, Міністерство охорони здоров’я раді повідомити про старт воркшопів з навчання з Міжнародної класифікації функціонування (МКФ).
МКФ є однією з основних класифікацій Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) і на міжнародному рівні визнана стандартом оцінки та звітності щодо функціонування осіб з порушеннями здоров'я, що забезпечить науково-обґрунтований, мультидисциплінарний та пацієнто-орієнтований підхід в сфері реабілітації.
Навчання відбувається в рамках заходів, спрямованих на запровадження біопсихосоціальної моделі Міжнародної класифікації функціонування у надання послуг та Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.
З метою впровадження МКФ в Україні передбачається проведення 3-х 4-годинних онлайн train-to-trainers воркшопів, які будуть реалізовані ICF Research Branch - одними з розробників МКФ. Дані воркшопи будуть включати серію лекцій, індивідуальні та групові вправи, які будуть об'єднані в модулі.
Заняття будуть присвячені основам функціонування та МКФ, а також потенціалу її застосування у розрізі соціальної сфери, а також інклюзивної зайнятості та навчання.
До участі у воркшопах запрошуються:
представники надавачів соціальних послуг
представники органів центральної та місцевої влади соціальної, освітньої та сфери зайнятості
представники вищих навчальних закладів
представники організацій, які займаються опікою та освітою дітей з особливими потребами
представники громадських організацій
представники організацій та установ, що надають соціальну та медичну допомогу
представники інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ)
працівники суміжних сфер діяльності (інклюзивна зайнятість, інклюзивна освіта тощо)
представники державних органів влади, які займаються питаннями прав людини та інклюзії
працівники центрів зайнятості, які задіяні в роботі з людьми з інвалідністю
представники пацієнтських, батьківських та ветеранських організацій
Очікуваним результатом після проходження воркшопів буде:
вдосконалення навичок та компетенцій
просвітницька діяльність щодо використання МКФ у соціальній сфері, сфері зайнятості, інклюзивної освіти, ветеранської політики тощо (проведення воркшопів, презентацій на регіональному рівні)
покращення планування та надання соціальної допомоги, освітніх послуг, послуг із сприяння зайнятості та інших послуг
розробка інклюзивних політик та стандартів
формування методичних матеріалів з МКФ для вдосконалення освітньої бази
розробка стратегій інклюзії відповідно до потреб осіб, з якими працюють організації та установи, що надають соціальну допомогу, освітні послуги, послуги зі сприяння зайнятості тощо.
Від учасників навчання очікуватиметься проведення 1 просвітницького заходу в своєму регіоні присвяченому МКФ (необхідна підтримка буде надана), а також участь у сесії-обговоренні для напрацювань перспективи застосування МКФ та біопсихосоціального підгоду для удосконалення допомоги людям з обмеженнями повсякденного функціонування (про деталі буде повідомлено після навчання).
Кожен воркшоп буде проходити в наступному форматі:
Модуль 1, Модуль 2 - Основи функціонування та Міжнародної класифікації функціонування.
Модуль 3, Модуль 4 - Основні набори Міжнародної класифікації функціонування та потенціал його застосування у розрізі соціальної сфер, а також інклюзивної зайнятості та навчання.
Заплановано залучення 15 учасників на кожному з трьох воркшопів.
Дата та час початку будуть повідомлені додатково.
Щоб взяти участь у воркшопі, прохання заповнити форму до 27 листопада 2023р.
Навчання реалізується в рамках Проєкту «Реабілітація травм війни в Україні», що здійснюється за підтримки Посольства Швейцарії в Україні та Представництва Європейського Союзу в Україні спільно з Благодійним Фондом “Пацієнти України”
Всі Головні новини