Запрошуємо територіальні громади запровадити послугу з формування життєстійкості для своїх мешканців
Міністерство соціальної політики України запрошує територіальні громади з усієї України долучитися до пілотного проєкту і запустити для своїх мешканців нову соціальну послугу.
Послуга з формування життєстійкості створена для психосоціальної підтримки людей з вразливих категорій населення, ветеранів та їхніх сімей, ВПО, а також кожного мешканця громади.
Щоб долучитися до проєкту, виконавчим органам сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, а в разі їх відсутності — військовим адміністраціям населених пунктів (далі — уповноважені органи) потрібно подати офіційну заявку в електронній формі із зазначенням основної інформації про:
1. назву територіальної громади та області,
2. контактну особу від громади (номер телефону та електронна пошта),
3. кількість жителів у громаді,
4. наявність придатного приміщення для надання послуги, яке відповідає вимогам пункту 40 Порядку реалізації експериментального проекту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості (дозвільні документи, довідки від ДСНС, план приміщення, фото та відео за наявності),
Якщо планується використання приміщення комунальної форми власності (комунальних некомерційних підприємств, установ, організацій), обов’язково долучити рішення про виділення такого приміщення для надання послуги.
У разі використання приміщення, яке для участі територіальної громади в експериментальному проекті надає благодійник (наприклад, приміщення приватної форми власності), обов’язково надати письмову згоду благодійника.
5) згоду благодійника надати благодійну пожертву територіальній громаді для облаштування приміщення для надання комплексної послуги та/або забезпечення утримання приміщення, де надаватиметься комплексна послуга (за наявності, у довільній формі),
6) соціальний паспорт територіальної громади або стратегію/план соціального розвитку територіальної громади, інші акти, які визначають соціально-економічний розвиток територіальної громади та/або її потреби (за наявності);
7) результати визначення потреб жителів територіальної громади у соціальних послугах (за наявності) відповідно до Закону України “Про соціальні послуги”.
Уповноважені органи відповідають за перевірку умов для надання послуги та можуть долучати необхідні документи до заявки. Учасники проекту також зобов'язані дотримуватися законодавства про оренду державного та комунального майна, якщо планується використання приміщень цієї форми власності.
Проєкт передбачає системну підтримку мешканців громади - від оцінки потреб до реалізації комплексного плану допомоги. Уповноважені органи несуть відповідальність за достовірність інформації, поданої для участі у проекті.
Наразі дедлайн подачі заявок від територіальних громад - 18 січня 2024 року (до 23:59).
Для зручності, кожна громада може обрати свій варіант подачі заявки:
1. через електронну систему взаємодії органів виконавчої влади,
2. або за адресою: info@mlsp.gov.ua з копією на адресу vidbirgromadi@gmail.com
У разі неможливості подати заявку через електронні засоби комунікації, надсилати паперову форму заявки за адресою: за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10.
Усі свої запитання ви можете скеровувати координаторці проєкту Олександрі Верлинській на електронну адресу: Vidbirgromadi@gmail.com.
Відповіді на поширені запитання від представників громад ви можете знайти за посиланням.
Всі Формування життєстійкості