Соціальна складова є наскрізним елементом на всіх етапах підтримки війського, ветерена та їхніх родин – Наталія Кавецька
Міністерство соціальної політики формує цілісну систему соціальної підтримки сімей військовослужбовців та ветеранів, де одним із ключових партнерів є громади, адже саме з них починає свій шлях військових, там проживає його родина та туди ж повертається ветеран після завершення служби. Про це заявила радниця міністра соціальної політики Наталія Кавецька під час брифінгу мерів на тему «Соціальна політика в громадах: підтримка ветеранів у повноваженнях органів місцевого самоврядування», організованого проєктом USAID «ГОВЕРЛА».
“Наразі Мінсоцполітики намагається розбудувати систему комплексної соціальної підтримки для сімей військовослужбовців, ветеранів. Важливо, що ми говоримо саме про сім’ю, ми не розглядаємо окремо війського чи ветерана, ми будуємо систему підтримки саме навколо сім’ї як ключової ланки. Поруч з цим, всі наші проєкти є кроссекторальними та такими, що реалізуються з іншими міністерствами. Одним із ключових партнерів є саме громада. Адже з неї починає свій шлях людина, що приєднується до Збройних Сил, там проживає її родина та саме до громади повернеться ветеран після завершення служби”, – наголосила Наталія Кавецька.
Наразі командою Мінсоцполітики у співпраці з іншими органами влади, місцевого саморядування та недержавними організаціями реалізуються низка проєктів. Зокрема,
Підготовку фахівців територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для надання соціальних послуг військовим та їхнім родинам. Зараз вже понад 500 фахівців пройшли відповідне навчання. Таким чином “відпрацьовується” соціальна складова у роботі центрів комплектуваня. Проєкт буде продовжено надалі за підтримки громадських організацій, зокрема ГО “Простір можливостей”.
Послуга соціального супроводу військових та їхніх родин на базі військових частин. Наразі послугою охоплено 5 батальйонів. Там вже працюють надавачі соціальних послуг – кваліфіковані представники громадських організацій, благодійних фондів, які забезпечують підтримку родини в питаннях цивільного життя, наприклад, оформленні документів, правовій допомозі чи представництві інтересів у державних органах, адаптації до умов несення військової служби та нових умов життя родини.
Залучення соціальних працівників до підтримки поранених військових у закладах охорони здоров’я. Вони можуть допомогти в оформленні документів, забезпечені протезами та іншими засобами реабілітації, проходженням ВЛК чи МСЕК, надання вичерпну інформацію щодо соціального захисту, зокрема допомоги та виплат.
Пілотування послуги соціального відновлення військових та їхніх родин. Головна мета такого проєкту – надати захиснику чи захисниці спільно з родиною в комфортних умовах, на базі рекреаційного закладу, провести спільно час, отримати консультації психолога, соціального працівника, підтримати довіру в родині під час служби, відновитись під час проходження служби та налагодити взаємозв’язки в родині. До проєкту вже залучено 5 областей.
Тестування програми соціальної адаптації для ветеранів та їхніх родин. Програма складається з двох елементів – перший соціальне відновлення на базі рекреаційного закладу, другий – соціальна адаптація в громаді. Зараз до проєкту вже залучено три області та понад 200 родин. Програма має на меті допомогти ветерану разом з родиною інтегруватись до умов цивільного життя після демобілізації. Протягом 10 днів родини активно відпочивають, спілкуються з психологами, діти – з соціальними педагогами, беруть участь у групових терапіях разом з іншими родинами, після цього проходять адаптацію в громаді.
Всі Головні новини