Програма життєстійкості отримає підтримку Банку розвитку Ради Європи
Про це Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович та Крістіан Табакару, директор з питань кредитування і соціального розвитку Банку розвитку Ради Європи домовилися 15 лютого.
У ході обговорення Міністерка поділилася першими досягненнями Програми. Серед них - глибинне соціологічне дослідження необхідності та актуальності послуги з формування життєстійкості. Воно виявило низький рівень емоційного добробуту у 64% опитаних.
Важливим етапом стало прийняття Кабміном двох постанов, які законодавчо врегулювали проєкт: саму послугу та облаштування безбар’єрних просторів (Центрів життєстійкості). Паралельно із цим, відбувалися ще два важливі процеси: відбір громад (наразі таких 64), де запрацюють Центри життєстійкості, та конкурс надавачів послуг і подальше навчання команд фахівців за програмами ЮНІСЕФ та ВООЗ.
“Поруч із міжнародними партнерами, пліч-о-пліч з нами став бізнес-сектор. Зокрема, нашим флагманом є агрохолдинг “Астарта”. Але не лише вони. Зараз ми спостерігаємо масштабування проєкту і зацікавленість у ньому інших бізнес-гравців. Це дуже вселяє надію, що ми добре сформували нашу послугу життєстійкості. Та разом із тим, дає розуміння великого виклику. Адже нам треба побудувати якісну послугу. І тут питання у нових партнерах, які зможуть долучитися до нашої ініціативи” - наголосила Оксана Жолнович.
му допомога Банку розвитку Ради Європи допоможепосилити та масштабувати національну програму підтримки ментального здоровʼя українців.
Банк фінансово підтримаєе нові навчальні програми та посилення фахових компетенцій психологів, соціальних працівників та інших фахівців, які надаватимуть послуги. Допомогу також отримають ті громади, які хочуть запустити Центри життєстійкості, але не мають спроможності зробити ремонт чи забезпечити безбар’єрність центрів життєстійкості.
І представники Міністерства, і партнери погоджуються: позитивні результати якісної та оперативної психосоціальної допомоги українці спостерігатимуть ще упродовж багатьох наступних років.
«Ми переконані, що ця послуга терміново необхідна вже і буде потрібна в наступні десятиліття. Підтримка БРРЄ , яка може розпочатися сьогодні з пілотного проекту, має потенціал для продовження в довгостроковій перспективі на благо народу України, особливо для найбільш уразливих верств населення» - зазначив Крістіан Табакару, додав, що разом із колегами він щиро вірить у запропоновану Міністерством соціальної політики модель підтримки ментального здоров’я громадян.
Нагадаємо, у червні 2023 року Україна завершила процес вступу та стала 43-ю країною-членом Банку розвитку Ради Європи (БРРЄ), що є важливим етапом у загальному євроінтеграційному процесі нашої держави. артнерство між Мінсоцполітики та БРРЄ означить соціальну значимість Програми життєстійкості в очах міжнародної спільноти.
Програма життєстійкості реалізується Міністерством соціальної політики і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я “Ти як?” Першої леді Олени Зеленської.
Для довідки:
Банк розвитку ради Європи (1956) є багатосторонньою фінансовою установою, яка має виключно соціальну спрямованість. Його головна мета - вирішення європейськими країнами питань, пов’язаних із соціально-спрямованою реінтеграцією біженців, переміщених осіб та мігрантів. БРРЄ інвестує в соціальні сектори, включно з освітою, охороною здоров'я та доступністю житла, приділяючи особливу увагу потребам вразливих верств населення. Пріоритетними цілями організації на 2023-2027 рр. є: гнучке реагування на виклики соціального розвитку та інклюзії; інвестування у допомогу та інтеграцію біженців і мігрантів у громади та підтримка потреб у реконструкції та реабілітації соціальних секторів України.
Всі Формування життєстійкості