На міжрегіональному форумі ЦНАП в Одесі поділилися планами розвитку ЄІССС на 2024 рік: деталі
Протягом двох днів, 28-29 березня, в Одесі тривав міжрегіональний форум ЦНАП «Синергія Півдня». В його межах учасники обговорили, як в умовах війни покращити адміністративні послуги, зокрема соціального характеру, обмінялися досвідом та успішними практиками.
Форум об’єднав представників органів місцевого самоврядування та ЦНАПів із 130 громад Одеської, Херсонської та Миколаївської областей, а також урядових відомств.
Адміністративні послуги соціального характеру – одні з найзатребуваніших, за якими звертаються українці. Завдяки ЄІССС – Єдиній інформаційній системі соціальної сфери – це можна зробити онлайн або особисто в будь-якій точці України – в органах соцзахисту чи ЦНАП. Для цього Міністерство соціальної політики України постійно вдосконалює функціонал системи.
«Реагуючи на виклики війни, ми пришвидшуємо цифровізацію соціальної сфери в Україні – розвиваємо сервіси, щоб люди могли звертатись за соціальною підтримкою онлайн. Минулого року на базі системи успішно запустили 6 важливих видів соціальної допомоги, проте ми не зупиняємося і вже найближчим часом плануємо інтегрувати ще 11», – поділився Костянтин Кошеленко, заступник Міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO).
За його словами, цьогоріч у межах ЄІССС команда зосереджується на таких напрямах:
функціонал, орієнтований на людей з інвалідністю;
соціальні послуги та електронний кейс-менеджмент;
нова система «Діти»;
облік гуманітарної допомоги;
нові сервіси на порталі і в застосунку «Дія»;
онлайн-інформування.
Зокрема, про функціонал для людей з інвалідністю, а саме Централізований банк даних з проблем інвалідності (ЦБІ), учасникам форуму розповіла Крістіна Вітко, керівниця експертної групи з питань цифрових систем Директорату стратегічного планування, координації політики та євроінтеграції Мінсоцполітики.
Так, для Центрів надання адміністративних послуг розробили функціонал, щоб люди з інвалідністю мали можливість подавати документи на забезпечення допоміжними засобами реабілітації у зручний для себе спосіб, зокрема у найближчому ЦНАПі, а фахівці центру зі свого боку могли вносити всі необхідні відомості та документи прямо у систему ЦБІ. Наразі йде процес реєстрації ЦНАП у системі, після чого всі зможуть скористатися такою послугою.
Захід організували за підтримки Міністерства цифрової трансформації України, швейцарсько-української Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа, а також військових адміністрацій Одеської, Херсонської та Миколаївської областей
Всі Головні новини