“Багато країн тепер можуть вчитися у вас,”- європейські міністри про бучанський Центр життєстійкості
Європейські міністри завітали до Центру життєстійкості у Бучі. Для Європи такий формат осередків психосоціальної підтримки - новий. Він поєднав у собі практику сімейних просторів Швеції та досвід ізраїльських травма-центрів. При цьому, українська версія унікальна за своїм дизайном та втіленням. Для міжнародної делегації ця поїздка стала першим візитом до Центру життєстійкості.
За 12 днів своєї роботи Центр життєстійкості у Бучі прийняв уже понад 100 людей. Сюди звертаються військові, вимушені переселенці, сім’ї з дітьми та кожен, хто з тих чи інших причин потребує психологічної підтримки, або консультації щодо соціальних питань.
У рамках Міжнародного саміту міністрів соціальної політики делегати з країн ЄС завітали до Центру, аби наживо побачити один із флагманських проєктів Міністерства соціальної політики.
“Йдучи в європейську спільноту, нам дуже важливо привносити туди щось своє. Хотілося б, щоб Центри життєстійкості стали тим успішним досвідом, яким ми поділимось з усією Європою. Це послуга психосоціальної підтримки, яка виникла у відповідь на виклики війни, але започаткована за європейськими стандартами. Для українців Центри життєстійкості — це можливість. Бо тут, у таких просторах, ми вчимося відновлюватися і відбудовуватися. Це наш спосіб вистояти ментально в цій війні,” — прокоментувала міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
Під час свого візиту міністри соціальної політики країн ЄС поспілкувалися з учасниками групи взаємопідтримки та долучилися до арт-терапевтичного майстер-класу для дітей. А після - поділилися своїми враженнями про Центр.
“Соціальні реформи, які ви робите, справді вражають. Центр життєстійкості, який ми побачили сьогодні - це цілковито європейський стандарт. Багато країн тепер можуть вчитися у вас - вашій співпраці держави з громадським сектором, локальним бізнесом, міжнародними великими фондами. Це - дійсно взірець,” - поділилася Моніка Навіцкене, міністерка соціального захисту та праці Литовської республіки.
“Дивлячись на цих дітей я розумію: їхнє майбутнє - в європейській родині. Я дуже пишаюся тим, що наші шведські сімейні центри послужили рольовою моделлю для ваших Центрів життєстійкості,” - розповіла Камілла Вальтерссон Гренвалль, міністерка соціальних служб Швеції.
Центр життєстійкості - унікальний проєкт за своїм змістом. Активності у місцевому центрі орієнтовані на всі вікові групи. Кожна людина може звернутися сюди та проконсультуватися зі спеціалістом, а згодом - долучитися до тренінгів та навчальних програм, розроблених за стандартами партнерів проєкту - ЮНІСЕФ та ВООЗ.
Крім того, кожна громада має змогу додатково організувати на базі простору ряд інших соціальних послуг - підтримку ветеранів, правничу допомогу, консультації з питань зайнятості.
Усі Центри життєстійкості облаштовані за принципами безбар’єрності та доступності.
Проєкт реалізується Мінсоцполітики в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” Першої леді Олени Зеленської.
Всі Формування життєстійкості