“Україна для кожної дитини”: презентовано єдину державну онлайн-платформу про усиновлення та сімейні форми виховання
У Міжнародний день сім’ї, 15 травня, Міністерство соціальної політики України спільно з Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей запускають єдину державну онлайн-платформу про усиновлення та сімейне виховання дітей “Україна для кожної дитини”: https://dity.gov.ua.
Це перший крок до діджиталізації системи догляду та підтримки дітей. "Україна для кожної дитини" — онлайн-платформа, де в єдиному місці можна знайти необхідну інформацію та ресурси, що стосуються усиновлення і влаштування дітей в сімейні форми виховання:
отримати покроковий алгоритм дій, щоб прийняти дитину у свою сім’ю;
дізнатися про усиновлення, сімейні форми виховання та патронат;
скористатися “Лінією турботи” та знайти потрібного експерта чи експертку;
дізнатися про освітній онлайн-курс “Народжені серцем” для майбутніх усиновлювачів;
почути історії дітей і родин, які вже мають досвід усиновлення або виховання в сімейних формах.
Наступний крок — побудова комплексної системи для упорядкування інформації про дітей, які потребують підтримки держави. Нова система забезпечить більш прозорий і зрозумілий механізм подання документів та проходження навчання кандидатами в усиновлювачі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни й піклувальники, патронатні вихователі.
«Люди, які відкрили своє серце, щоб взяти дитину в родину та поділитися з нею своєю любов'ю, мають неабияку сміливість. Наша платформа підтримає їх на цьому шляху. Для майбутніх батьків це, перш за все, путівник, який допоможе дізнатися більше про усиновлення, опіку/піклування, як стати прийомною сім’єю чи взяти на виховання п’ять і більше дітей та стати великою прийомною сім’єю, або як стати патронатною родиною. Онлайн-платформа допоможе потенційним батькам стати ближчими до дитини та підготувати себе до батьківства», — зазначила пані Міністр соціальної політики Оксана Жолнович.
Платформа сприятиме реалізації права кожної дитини зростати в сімейному оточенні та популяризуватиме сімейне виховання дітей. Водночас вона стане покроковою дорожньою картою для родин, які хочуть допомогти дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.
«Від 14 до 27% українців знають про сімейні форми виховання дітей, такі як опіка та піклування, прийомна сім’я та велика прийомна сім’я або дитячий будинок сімейного типу. Дещо більше — 42% — про усиновлення. А ось про патронат взагалі відомо тільки 5% нашого суспільства. Завдяки онлайн-платформі “Україна для кожної дитини” ми хочемо змінити ситуацію. Наша мета — розказати, яким чином можна тут і зараз допомогти дитині, яка з тих чи інших причин залишилася без піклування батьків. Чим більше суспільство знатиме про це — тим більше можливостей буде у дітей зростати в сімейному оточенні», — зазначила очільниця Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ірина Тулякова.
«ЮНІСЕФ підтримує на кожному етапі нинішню реформу системи догляду та підтримки дітей, спрямовану на те, щоб кожна дитина могла зростати в турботливому сімейному оточенні, повністю реалізувати свій потенціал, мати щасливе і здорове життя. Онлайн-платформа є однією з важливих віх і ключовим інструментом впровадження цієї реформи, і ми тішимося, що тепер вона працює, сприяючи якнайшвидшому возз’єднанню сімей і дітей», — зазначив Мунір Мамедзаде, голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.
Разом із цим на платформі відкрито доступ до нового онлайн-курсу про усиновлення “Народжені серцем”, який допоможе розібратися в усіх аспектах цього процесу: від юридичних нюансів до психологічної підготовки майбутніх батьків. Курс складається з чотирьох модулів та містить відеолекції для тих, хто планує прийняти у свою родину дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування. Навчання безкоштовне, а під час його проходження учасники та учасниці курсу знайдуть відповіді на численні запитання та більш впевнено й усвідомлено прийматимуть таке важливе рішення, як усиновлення дитини. Онлайн-курс є додатковим ресурсом, а не альтернативою обов’язковій підготовці кандидатів, яку вони мають пройти відповідно до законодавчих вимог.
Довідково:
Єдина державна онлайн-платформа "Україна для кожної дитини" та онлайн-курс “Народжені серцем” створені в межах реалізації реформи системи догляду та підтримки дітей за фінансового сприяння Європейського Союзу та Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Її зміст є виключною відповідальністю власника платформи і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу та/або ЮНІСЕФ.
Реформа є стратегічним національним пріоритетом країни та одним із необхідних кроків до євроінтеграції. Впровадження реформи дасть можливість створити в Україні систему підтримки дітей та сімей із дітьми, яка забезпечує реалізацію права кожної дитини зростати в сімейному оточенні, у сприятливому для дитини середовищі. Для цього має бути забезпечено доступність освітніх, медичних, соціальних, реабілітаційних інтегрованих послуг та іншої підтримки дітей і сімей із дітьми за місцем їхнього перебування (проживання); розвиток сімейних форм виховання та усиновлення.
Всі Головні новини