Впровадження 10 допомог в ЄІССС: у Києві пройшла серія тренінгів для регіональних фахівців від ДП «ІОЦ Мінсоцполітики»
Навчальні семінари, які організувало державне підприємство «ІОЦ Мінсоцполітики» за підтримки Всесвітньої продовольчої програми (WFP), охопили понад 250 учасників з усіх регіонів України. Вони обговорили план та особливості впровадження функціоналу 10 видів допомог на базі Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС) .
«Під час робочих поїздок у регіони, де ми ознайомлювалися із реалізацією впровадження ЄІССС, ми помітили, що фахівцям не вистачає комунікації. Так і виникла ідея провести серію заходів, які стануть майданчиком для обговорення важливих тем і напрацювання рішень. Адже ми всі прагнемо, щоб Єдина система була корисною для людей, які потребують допомоги», – сказав у вітальному слові Олександр Бейко, координатор проєкту Всесвітньої продовольчої програми (WFP) щодо модернізації ЄІССС.
Основна мета тренінгів-семінарів – напрацювати механізм співпраці між усіма залученими сторонами. Йдеться про адміністратора ЄІССС (ДП «ІОЦ Мінсоцполітики»), розробника (ТОВ «НВП Медирент») та представників регіонів, а саме ОВА, ОСЗН та ЦНАПів.
«Ми не можемо зупинитися і задовольнятися подекуди застарілими радянськими системами і підходами навіть в умовах повномасштабної війни. Водночас розуміємо, що в одну мить цього неможливо позбутися, особливо якщо це закріплено в "нормативці". Тож для нас важливо мати спільне бачення, зокрема, чи в правильному напрямку рухаємося, як виправляємо помилки та скільки часу для цього потрібно», – наголосив Костянтин Кошеленко, заступник Міністра соціальної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
Перший семінар-тренінг відбувся у квітні, тоді ж оголосили про спеціальні онлайн-семінари для кожної області. Вони стартували 22 квітня і триватимуть до 3 липня. Другий семінар-тренінг пройшов у червні – він, як і попередній, складався із 3 послідовних блоків. Так, у межах другого, після відкриття, провели панельну дискусію, до якої долучилися представники пілотних областей, а в межах третьої учасники та учасниці попрацювали у 4 робочих групах за такими напрямами: «Призначення», «Нарахування», «Виплати», «Звітність».
«Ми раді вдруге зібратися із колегами з усієї України, щоб обмінятися досвідом та кращими практиками колег, які можна надалі використовувати у своїй роботі. Минулого разу, у квітні, було дуже багато запитань, на які ми вже дали відповідь із розробником. Ми вдячні за зворотний зв'язок і зі свого боку готові до подальшої комунікації», – зазначив Юрій Коновалов, директор ДП «ІОЦ Мінсоцполітики».
Записи семінарів доступні для перегляду. Так, перший можна переглянути за цим посиланням, а другий – за ось цим посиланням.
Нагадаємо, що Мінсоцполітики ініціювало законопроєкт про ЄІССС: як він змінить систему соціальної підтримки читайте ось тут.
Всі Головні новини