Безбар’єрне середовище - один із важливих компонентів підтримки українського суспільства під час війни
На запрошення мера Парижа Анн Ідальго за ініціативи першої леді України Олени Зеленської офіційна українська делегація впродовж кількох днів вивчала безбар’єрні рішення французької столиці.
До складу делегації були включені представники міністерств, які реалізують Національну стратегію зі створення безбарʼєрного простору, Офісу Президента України, Програми розвитку ООН в Україні та представники територіальних громад. Зокрема, уповноважена Президента з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна, заступниця Міністра соціальної політики Уляна Токарєва, заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська, заступниця Міністра освіти та науки Євгенія Смірнова, а також представники органів місцевого самоврядування.
Члени делегації зосередили увагу на вивченні ключових аспектів доступного простору для всіх — освітній безбар’єрності, реабілітації, інклюзивній доступності та залученні різних рівнів управління — муніципального, регіонального та національного. Все це важливо для ефективного впровадження політики рівності.
“Наше бачення у багатьох аспектах співпадає з французьким баченням розвитку безбар’єрності, і нам було гордо за пророблену роботу і підходи, які застосовує Україна. На жаль, наш досвід робить нас тими, у кого починають вчитися інші», - зазначила заступниця Міністра соціальної політики Уляна Токарєва. Вона додала, що Франція також тільки розпочинає свій шлях до деінституалізації закладів для дорослих. «Це досвід, який ми можемо взяти собі в роботу, бо маємо багато хороших практик, якими було б добре ділитися».
За словами Уляни Токарєвої цінним досвідом Франції стала стратегія облаштування дошкільних навчальних закладів для дітей з інвалідністю - всі вони повинні мати доступ до дитячого садочку: "Якщо французький малюк хоче піти до ясел, то його мають прийняти ті, що найближчі додому. Тому вони мають бути адаптовані до потреб дітей з інвалідністю. Мерія ставить собі це заяк мету і поступово йде до її досягнення”.
Досвід, здобутий представниками української делегації в Парижі, особливо цінний для України, з урахуванням реалізації Національної стратегії зі створення безбарʼєрного простору.
Обмін досвідом між містами відбувсяається за ініціативи першої леді України Олени Зеленської на запрошення мера Парижу Анн Ідальго. Координаційний супровід надано Посольством України у Франції та ПРООН в Україні за фінансової підтримки урядів Франції та Швеції.
Всі Головні новини