Не будьте байдужими до того, що відбувається з дитиною в її сім’ї: Оксана Жолнович на Саміті перших леді і джентельменів
Кожна українська дитина нині постраждала: або розлучена з частиною своєї родини та оточення, або відчуває постійний уплив небезпеки і не може повноцінно навчатися. Багато дітей сьогодні втратили одного чи обох батьків. Тож кожна українська дитина сьогодні потребує підтримки.
Які виклики треба подолати, аби діти зростали в безпечному середовищі довіри і підтримки, обговорили на четвертому Саміті перших леді і джентельменів — щорічному міжнародному заході, ініційованому першою леді України Оленою Зеленською.
Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович виступила на панельній дискусії «Безпека дітей у родині» і закликала не бути байдужими до того, що відбувається з дітьми в їхніх сім’ях, адже саме родина є основою для подальшого розвитку кожної дитини.
“Діти – наша спільна відповідальність. Якщо ми розуміємо, що дитина зазнає насильства, батьки не можуть чи не вміють належним чином про неї попіклуватися, ми не повинні казати, що це проблеми лише тієї родини. Маємо максимально допомагати, звертати увагу, залучати відповідні органи. Кожен на своєму рівні — від сусідів до працівників усіх організацій, які контактують з дитиною, — повинні вчасно реагувати на небезпеку для неї,” — сказала міністерка.
Також Оксана Жолнович акцентувала, що батьки, виховуючи дітей, зустрічаються з великою кількістю викликів. Тож держава та громада мають бути опорою для них. Нині в Україні працюють Центри життєстійкості, де є програми підвищення батьківської компетентності. Мета міністерства — аби такі Центри були в кожній громаді. Функціонують 47 команд раннього втручання в 16 регіонах. Від початку року держава профінансувала послуг з реабілітації дітей з інвалідністю на понад 303 млн грн. Окрім цього, від початку року було створено 85 нових патронатних родин, які тимчасово приймають на виховання дітей, поки їхні батьки долають труднощі або поки їм шукають нову постійну родину (загалом їх наразі 373), 583 дитини були усиновлені.
“Наш пріоритет — вчасно надати підтримку в кризовій ситуації і зберегти для дитини її рідну родину. Але якщо це не вдається, то маємо зробити все, щоб вона не потрапила до закладу інституційного догляду, а перейшла в нову сім’ю,” — зазначила Оксана Жолнович.
Модераторами панельної дискусії були голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедзаде і 8-річна ведуча подкастів Поліна Медвідь. Із промовами виступили відомі лідери та експерти, зокрема колишній прем'єр-міністр Данії Поуль Расмуссен та сімейний терапевт Джордж Фаулер, Микола Семенюта, який адвокує права дітей-сиріт.
Про те, як поєднувати кар’єру і батьківство, про побудову довіри в сім’ї та передачу цінностей між поколіннями своїм досвідом поділилися кінозірка та Посол миру ООН Майкл Дуглас та його син Ділан. А Перші леді Сербії, Литви, Белізу та Гватемали розповіли про програми підтримки сімей і батьківства у своїх країнах.
Всі Головні новини