GLOBAL DIGITAL SOCIAL FORUM 2024: МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ГРОМАД — напрацьована Стратегія цифрової трансформації та розвитку соціальної сфери на 2025-2027 роки
Мінсоцполітики нарощує цифрові можливості соціальної сфери, зокрема, і завдяки допомозі міжнародних партнерів. За підтримки компанії Deloitte, Міністерство розробило Стратегію цифрового розвитку з урахуванням кращих практик європейських країн. Документ презентували під час GLOBAL DIGITAL SOCIAL FORUM 2024: МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ГРОМАД.
Метою Стратегії є розвиток інклюзивної, доступної та ефективної соціальної сфери в Україні через інтеграцію цифрових технологій та інновацій.
«Ми переходимо від цифрової трансформації соціальної сфери до цифрового розвитку. Вже створені базові елементи Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС). Закликаємо партнерів долучатися до цієї важливої роботи згідно стратегії, яку ми сформували разом із колегами з Deloitte. Ми потребуємо як партнерської технічної допомоги й фінансування розробки програмного забезпечення, так і консалтингу в частині аналізу та проектування цифрових систем», — зазначив CDTO Мінсоцполітики Костянтин Кошеленко.
Цифрова Стратегія спрямована в першу чергу на підвищення якості життя людей, забезпечення рівного доступу до соціальної підтримки, а також на покращення умов праці для працівників соціальної сфери та оптимізацію використання ресурсів.
Для досягнення цієї мети передбачається подальша розбудова Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС), підвищення якості й доступності соціальної підтримки населення, забезпечення максимальної ефективності соціальної сфери та інтеграції з міжнародними європейськими стандартами.
Стратегія фокусуватиметься на розвитку сучасних цифрових технологій у соціальній сфері та забезпеченні якісного обслуговування не лише людей, які потрапили у складні життєві обставини, але й тих, хто має право й повинен отримати соціальну підтримку, щоби запобігти потраплянню у них.
Андрій Поздняков, менеджер із технологій і трансформацій Deloitte,
наголосив, що Стратегія є важливим елементом подальшого розвитку соціальної сфери України, адже закладає засади прозорості й інклюзивності доступу до соціальних послуг.
«У цифрову Стратегію ми закладали головні принципи диджиталізації й цифровізації європейських країн. Ми рухаємося до інтеграції з європейським законодавством, яке керується принципами прозорості, відкритості й інклюзивності, і нам потрібно придивлятися до успішних напрацювань у соціальній сфері, що ефективно працюють у Європі», — сказав Андрій Поздняков.
Також планується перебудувати взаємодію з громадами, й активно нарощувати міжнародне партнерство, що допоможе розбудовувати диджиталізацію соціальної сфери.
Велика роль у цифровій стратегії сьогодні відводиться розвитку аналітичного кластера та реінжинірингу (тотального перепроектування) наявних процесів, щоби регулярно аналізувати ефективність роботи застарілих систем й вчасно усувати рудиментарні процеси, що не відповідають сучасним цифровим технологіям й гальмують чи уповільнюють ухвалення рішень у соціальній сфері.
Не менш важливою є перевірка даних і збільшення рівня прозорості процесів шляхом підвищення відкритості даних. Це стосується обміну даними між реєстрами, державними установами й громадськістю. Ухвалення рішень у соціальній сфері має відбуватися на основі даних — чистих, якісних, таких, що можна виміряти й проаналізувати.
Обов’язковим елементом цифровізації соціальної сфери є, зокрема, захист персональних даних громадян, й забезпечення (регуляція) кібербезпеки — це також закладено у стратегію цифровізації на 2025-2027 роки.
Всі Головні новини