У Києві 38 фахівців соціальної сфери пройшли навчання для ефективного надання послуг військовим, ветеранам та членам їхніх родин
Міністерство соціальної політики розпочало експериментальний проєкт - практичний семінар-навчання на тему “Надання послуги соціального супроводу ветеранам війни, членам їхніх сімей, у тому числі постраждалим від вибухонебезпечних предметів”для фахівців соціальної сфери, які працюють з ветеранами та ветеранками, військовими та членами їхніх родин.
В експериментальному проекті-навчанні взяли участь 7 громадських організацій, до складу яких увійшли українські волонтери, психологи, фахівці соціальної сфери, колишні військовослужбовці та юристи. Сьогодні навчання успішно завершили й отримали відповідні сертифікати 38 фахівців соціальної сфери.
Протягом п’яти днів вони пройшли інтенсив з експертами та спікерами. Мета навчання - отримати набір інструментів, які потрібні для якісного надання послуг для визначених категорій.
За словами заступниці міністра соціальної політики Уляни Токарєвої, цей проєкт - можливість правильно вибудувати підготовку та навчання фахівців.
“Міністерство соціальної політики буде супроводжувати весь процес експериментального проєкту. Очікуємо, що 35 команд фахівців завершать ці навчання. Ми всі разом будемо шукати відповіді, як максимально якісно та корисно допомогти нашим воїнам. Соціальні послуги мають бути доступними на всіх етапах військової служби”, - сказала Уляна Токарєва.
Заступниця представниці Агентства ООН в Україні пані Карен Вайтінг наголосила, що робота з наданням соціальних послуг вимагає багато навичок та інструментів.
“Впевнена, що практичний семінар матиме позитивний ефект. Я сподіваюсь, що під час спілкування та навчання ви знайшли нові підходи та можливості, щоб підтримати українських воїнів. Ваша робота необхідна країні”, - наголосила Карен Вайтінг.
Координатором експериментального проекту виступає Міністерство соціальної політики, яке безпосередньо взаємодіє з Міністерством оборони України та Генеральним Штабом ЗС України. Проект реалізується під супроводом Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю та за сприяння міжнародних партнерів: Королівства Нідерландів, Міністерства закордонних справ Хорватії, Уряду Франції, Уряду Нової Зеландії та Організації Об'єднаних Націй.
Проведений семінар дозволив фахівцям опанувати навички надання психосоціальної підтримки військовослужбовцям та членів їх сімей, забезпеченню послідовності та доступності соціальних послуг, а також запобіганню виникнення складних життєвих обставин у військових родинах.
Соціальні послуги для військових, ветеранів, ветеранок та членів їхньої родини передбачають низку практичних заходів, спрямованих на вирішення проблемних питань військовослужбовців та членів їхніх сімей, зокрема:
- інформування з питань соціального захисту, охорони здоров’я, освіти, отримання безоплатної правничої допомоги через мережу центрів правової допомоги тощо;
- консультування з метою надання психосоціальної підтримки, відновлення втрачених контактів із військовослужбовцем;
- консультування з питань, що стосуються зміцнення сім’ї, підвищення стійкості стосунків;
- представництво інтересів в державних органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування, громадських та благодійних організаціях;
- проведення заходів, спрямованих на профілактику та реагування на домашнє насильство у сім’ях військовослужбовців, запобігання жорстокому поводженню з дітьми та реагування на такі випадки.
Всі Захисникам і захисницям України