38 фахівців соціальної сфери завершили черговий етап навчань з надання послуги соціального супроводу ветеранам війни, членам їхніх сімей
Міністерство соціальної політики спільно з Агенцією ООН в Україні продовжують реалізацію експериментального проєкту - навчання фахівців соціальної сфери, які працюють з ветеранами та ветеранками, військовими та членами їхніх родин.
Тема практичного семінару “Надання послуги соціального супроводу ветеранам війни, членам їхніх сімей, у тому числі постраждалим від вибухонебезпечних предметів”
Це черговий етап, до якого долучилось 38 фахівців.
Проведений семінар дозволив фахівцям опанувати навички надання психосоціальної підтримки військовослужбовцям та членів їх сімей, забезпеченню послідовності та доступності соціальних послуг, а також запобіганню виникнення складних життєвих обставин у військових родинах.
“Варто підкреслити, що доля кожного учасника навчань так чи інакше пов’язана з військом: у багатьох рідні служать в ЗС України, хтось нещодавно був військовим, а хтось має друзів, які наразі захищають нашу країну. Всіх у цій навчальній аудиторії об’єднало одне - бажання своєю працею допомогти ЗС України у важкій боротьбі. Хочу подякувати всім учасникам заходу за їх активну громадянську позицію та щирість, - сказала експерт, координаторка проєкту Вікторія Кушнір.
ГО “Можливості для сильних”, разом із Офісом підтримки родин військових, на запрошення Мінсоцполітики стали учасниками експериментального проєкту. Наразі ГО співпрацює з 80-тою окремою Десантно-штурмовою бригадою ЗСУ.
Представниця ГО “Можливості для сильних” Анна Кузюта розповіла, що під час навчань всі спікери були з практичним досвідом, що особливо цінно для тих, хто тільки починає роботу з військовими, ветеранами та їхніми родинами.
“Разом з 80-тою бригадою ми почали працювати з початку жовтня. З моменту роботи ми отримали понад 30 запитів. Наш перший запит був від дружини військового, який наразі воює, а вона потребувала певних речей для дитини, а також наразі працюємо над тим, щоб забезпечити цій родині військового кращі умови проживання. Чи, наприклад, був кейс, коли домовлялись за протезування для одного з воїнів. На курсі особливо цінним стало те, що всі спікери мають прикладний досвід, яким щедро ділились. Також дуже помічним стало те, що нам надали окремі інструменти, наприклад, дашборд надавачів соціальних послуг. Плануємо використовувати його. Також важливими булилекції, як працювати з полоненими та членами їхніх родин”, — сказала вона.
Координатором проекту є Міністерство соціальної політики у взаємодії з Міністерством оборони України та Генеральним Штабом ЗС України. Проєкт реалізується під супроводом Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю та за сприяння міжнародних партнерів: Королівства Нідерландів, Міністерства закордонних справ Хорватії, Уряду Франції, Уряду Нової Зеландії та Організації Об'єднаних Націй.
Всі Головні новини