Голоси жінок мають бути враховані у процесах відновлення: Ірина Постоловська взяла участь у міністерському засіданні «Пекін+30»
21-22 жовтня в Женеві делегація України на чолі із заступницею міністра соціальної політики України Іриною Постоловською взяла участь у міністерському засіданні «Пекін+30».
Пекін+30 — це ініціатива, що відзначає 30-річчя Пекінської конференції 1995 року, на якій була ухвалена Пекінська платформа дій для захисту прав жінок і забезпечення гендерної рівності.
Сьогодні міжнародна спільнота продовжує докладати зусиль для реалізації документа, який залишається основоположним для просування гендерної рівності. Гендерна рівність є критично важливою для економічного зростання, соціальної справедливості, здоров'я, стабільності, сталості та стійкості в умовах глобальних викликів, таких як війни, зміна клімату, пандемії.
«Попри виклики, з якими ми стикаємося внаслідок російської агресії, жінки займають ключові ролі в армії, бізнесах, управлінні та волонтерських ініціативах, демонструючи стійкість і інноваційність. Україна доводить, що гендерна рівність — це не лише прагнення, а ключовий чинник для стабільного розвитку нашого суспільства” — зазначила Ірина Постоловська.
В Україні протягом останніх п'яти років вжито низку конкретних заходів, спрямованих на досягнення прогресу у питаннях гендерної рівності, зокрема:
посилено законодавство та впроваджуються програми, спрямовані на захист жінок від насильства, зокрема сексуального насильства пов’язаного з війною;
впроваджено нові політики у сфері зайнятості для усунення професійної сегрегації та розривів в оплаті праці жінок і чоловіків та підтримка жіночого підприємництва
інтегровано гендерні аспекти у національні цифрові політики;
Започатковано Альянс для гендерно інклюзивного та чутливого відновлення
Учасники української делегації підкреслили важливість залучення до діалогу жінок з інвалідністю, молодих і старших жінок, жінок-мігранток та внутрішньо переміщених осіб.
Тенденції гендерної рівності в регіоні Європейської економічної комісії (ЄЕК ООН)свідчать про прогрес у досягненні рівноправ'я, хоча залишається ще багато викликів. Подальші зусилля в політиці є необхідними для забезпечення сталого розвитку суспільства, зокрема подолання викликів, пов'язаних з війною, змінами клімату та екологічними катастрофами.
В межах візиту Ірини Постоловської до Женеви заплановано ще низку двосторонніх зустрічей, на яких будуть обговорені шляхи прискорення прогресу в імплементації Пекінської декларації та Платформи дій та її внесок у досягнення гендерної рівності на період до 2030 року для сталого розвитку.
Довідково: Європейська економічна комісія Організації Об’єднаних Націй (ЄЕК ООН) є однією з п’яти регіональних комісій ООН та входить до системи допоміжних органів Економічної і соціальної ради ООН. Комісія об’єднує 56 країн. Комісія спрямована на зміцнення економічної співпраці між країнами Європи, сприяючи сталому розвитку, економічній інтеграції та підвищенню рівня життя в регіоні.
Всі Міжнародне співробітництво