Фахівці Центрів життєстійкості пройшли навчання за міжнародною програмою від Всесвітньої організації охорони здоров’я
Спеціалісти Центрів життєстійкості з усієї України на 4-денному тренінгу спільно відпрацьовували навички стрес-менеджменту, щоб потім реалізовувати курс «Самодопомога Плюс» у своїх громадах. Навчання за міжнародною базовою програмою є обов’язковими для кожної команди Центру та організовані за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Сьогодні у пілотному проєкті Міністерства соціальної політики залучено близько 800 спеціалістів. Це – психологи, соціальні менеджери, фахівці соціальної роботи. Для дотримання єдиного стандарту в наданні послуги з формування життєстійкості, кожен з них проходить тренінг “Самодопомога Плюс”.
Під час інтенсиву вони розбирають методи підтримки людей у різних складних ситуаціях. Серед ключових тем – найбільш гострі та актуальні під час війни питання:
Як працювати з людьми, які мають травматичний досвід?
Що можна, а що навпаки – заборонено – під час роботи з групою?
Чому варто уникати порад і як попередити ретравматизацію під час терапії?
Як справді допомогти людині у стресовій ситуації?
“Дякуємо за отриманий досвід та навчання на тренінгу "Самодопомога Плюс" - для нас він був дуже важливий. Викладачі вдало поєднали теорію з практикою. Дидактичний та наочний матеріал високої якості. Тепер ми будемо впроваджувати тренінг у своєму Центрі життєстійкості,” - розповіла учасниця програми Олена Мамина, фахівчиня Центру життєстійкості у Марганці, що на Дніпропетровщині.
Разом із нею, ще 92 спеціалісти впродовж жовтня взяли участь у навчанні та підвищили свою кваліфікацію. Всього понад 400 фахівців Центрів життєстійкості пройшли такі навчання впродовж 2024 року.
Сьогодні, 180 Центрів життєстійкості у 22 областях України підтримують ментальне здоров’я українців. У цих просторах кожна людина, незалежно від віку, статусу, чи місця реєстрації, може безоплатно отримати психосоціальну допомогу.
Центри життєстійкості - пілотний проєкт Міністерства соціальної політики, який є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я “Ти як?” Першої леді Олени Зеленської.
“Самодопомога Плюс” - груповий курс, розроблений Всесвітньою організацією охорони здоров’я і розрахований на дорослих з помірним та важким рівнем стресу. Після проходження 5-ти основних занять програми учасники демонструють зменшення симптомів поширених психічних розладів (депресія, тривога, ПТСР).
Всі Формування життєстійкості