Українські захисники отримують протезування за державні кошти
Держава у повній мірі та безоплатно забезпечує захисників сучасними протезами та іншими допоміжними засобами реабілітації. Передбачені у держбюджеті кошти на протезування повністю покривають потреби захисників у протезах, включно з високофункціональними моделями.
Про це зазначила радниця Міністра соціальної політики України Олена Кульчицька в ефірі телемарафону “Єдині новини”. За її словами, система протезування включає кілька етапів. На етапі первинного протезування пацієнт отримує простіший протез, щоб навчитися користуватися ним. Через 12 місяців після первинного протезування військові можуть звернутися за протезом підвищеної функціональності. “Важливо зауважити, що у деяких випадках можливе і первинне протезування протезом підвищеної функціональності. Отримати такий протез можна, зокрема, у разі високої ампутації рук, не чекаючи завершення строку у 12 місяців”, - додала Кульчицька.
Протягом останніх шести місяців у Мінсоцполітики тричі підвищували граничну вартість протезів підвищеної функціональності. Зокрема, нещодавно збільшили граничну вартість протезів нижніх кінцівок для військових-учасників бойових дій на 600 тисяч гривень.
Термін виготовлення первинного протеза в середньому становить до 45 робочих днів. Простий протез можна виготовити за 2-3 тижні, тоді як виготовлення високофункціональних протезів є складнішим процесом. Він включає налаштування виробу, адаптацію до індивідуальних потреб пацієнта та навчання користуванню протезом.
Важливою складовою протезування є допротезна реабілітація. Для підготовки військового до використання протеза залучається мультидисциплінарна реабілітаційна команда. Це допомагає людині фізично та психологічно адаптуватися до нового стану. Також держава забезпечує інші допоміжні засоби реабілітації - крісла колісні, милиці, ходунки тощо.
Всі Особам з інвалідністю