Соціальні послуги - ближче до військового та його родини: 38 майбутніх надавачів соцпослуг успішно завершили курс підготовки
У межах експериментального проєкту із запровадження договірної форми надання соціальної послуги із соціального супроводу військовослужбовців та членів їхніх сімей під час несення військової служби у підрозділах Збройних Сил України, у Києві завершився четвертий практичний семінар “Надання соціальної послуги із соціального супроводу військовослужбовців та членів їх сімей у військових частинах ЗСУ”. 38 представників громадських організацій та благодійних фондів успішно завершили навчальну програму для надавачів соціальних послуг та отримали сертифікати.
Під час навчання учасники семінару ознайомились із системою надання соціальних послуг на рівні громади, дізналися про сфери відповідальності за заданим напрямом роботи та наявні програми підтримки військовослужбовців та членів їх сімей, які існують на місцевому рівні.
Директор Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Віталій Музиченко відзначив важливість проекту та подякував учасникам за активну громадянську позицію та бажання взяти участь у проекті.
Представники Міністерства оборони України ознайомили слухачів з інфраструктурою системи соціального захисту сектору безпеки і оборони та розповіли про особливості роботи у військовому колективі.
Фахівці із об'єднання юристів “Юридична сотня” розкрили питання, пов'язані із соціальними гарантіями для військовослужбовців під час дії воєнного стану.
Під час практичних завдань учасники відпрацювали навички надання першої психологічної допомоги та основи консультування, методи самодопомоги та супервізії, ознайомились із підходами до аналізу власної роботи, питання соціальної адаптації ветеранів та особливості роботи з родинами загиблих воїнів.
Фахівці Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю розповіли учасникам заходу про особливості вирішення питань протезування та отримання допоміжних засобів реабілітації військовослужбовців.
Нагадаємо, що координатором експериментального проекту виступає Міністерство соціальної політики України у взаємодії з Міністерством оборони України та Генеральним Штабом ЗС України. Проект реалізується під супроводом Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю. Експериментальний проєкт із запровадження договірної форми надання соціальної послуги із соціального супроводу військовослужбовців та членів їхніх сімей у підрозділах Збройних Сил України стартував минулого року. Зміст послуги соціального супроводу полягає в тому, що в батальйоні розпочинають роботу соціальні працівники, які допомагають вирішувати цивільні питання та цивільні проблеми військового та його сім’ї. У цьому році проєкт масштабовано до 35 підрозділів, які визначив для участі в експерименті Генеральний штаб ЗСУ. Тоді як у минулому році цей проєкт працював лише у 5 підрозділах.
Всі Головні новини